nyulsinter Creative Commons License 2018.08.31 -1 1 5139

Sziasztok ! 

 

Csak azért regisztráltam ide , hogy leírhassam a véleményemet :)

 

4 hónapja történt , hogy egy barátomat megláttam öltönybe , kérdeztem is tőle , hogy mi ez az elegancia . Nagyjából felvázolta a dolgokat , áh mondom ez nekem is tetszik . Megkérdeztem , hogy van e munka , mondta persze , csak előtte legyen meg az érettségim . Érettségit megszereztem , majd kaptam is a telefont , hogy ajánlottak engem . Az interjún már megkezdődött a paraszt vakítás , úgy beszélnek az emberrel mintha örök cimborák lennének . Az interjú végén mondta , hogy nagyon szimpi vagyok neki és , hogy ő biztos igent fog mondani az igazgatónak . Másnap fel is hívtam , mivel megkért , hogy én keressem fel a munkával kapcsolatban , hogy akkor akarom e . Meg is történt , utána jött a következő etetés . Több mint "100-200" felvételizőből engem felvettek és még kb. 10 embert . Nagyon elvoltam szállva magamtól , hogy mekkora király vagyok :D El is jött az a bizonyos infó est . 2 órás előadás volt , mindenki úgy öltözött mintha a Wolf Streetről jöttek volna . Pezsgő , cola minden egyéb szar bevolt készítve a következő áldozatoknak . Mondtak , hogy mi vagyunk a mostani legjobb brigád , és azért vagyunk most kevesebben az új átlagtól , mert az igazgatóság arra törekszik , hogy a legjobb emberek legyenek , és megválogatnak mindenkit . Másnap jött az első nap , elkezdtünk gyakarolni az első vizsgánkra . Azt tudni kell , hogy az infó est mindig 3 hetente van és mindig pénteken , míg szombatonként "training " van ahol gyakoroljak a manipulálás művészetét . Mindenkinek az úgynevezett 1-4 oldalt oktatják le , hogy miért is pont OVB a fasza a piacon és többiek miért szarok . A vizsgák is 3 hetente vannak szombatonként . A vizsgán van egy írásbeli rész , meg egy szóbeli . Szóbelinél elmondod közel szóról szóra is király vagy :D Minden kedd este van oktatási szeminárium . Van 5-6 alap szeminárium amit végig járatnak , és utána van a termék szeminárium ami után más nincs . Mindig ugyan az a duma megy . A kedd este mindig egy záró negyed órás bemutatóval történik . Bemegy az egész team a legnagyobb irodába . Értekelik a hét legjobb munkatársát aki a legtöbb egységet hozta , a picik közül aki az alap szemináriumi vizsgákon átment ( esetek 95%-ban mindenki átmegy , aki nem foglalkozott azzal , hogy betanulja a kis monológját azt nem engedik sajnos:D ) az kap egy oklevelet meg egy hatalmas tapsot . Hatalmas nagy feelingje van , mintha diploma osztón lenne az ember , maradék 5 percben levetítenek egy videót , hogy hol lesz a következő negyed éves vezető akadémia , ami hatalmas nagy buli meg ilyenek . Na most kicsit megállnék nagyon sok negatív szólást kaptam , hogy ne csináljam , nem hallgattam senkire , gondoltam majd én megváltom a világot . Egy darabig hatalmas nagy lelkesedésem volt aztán szépen megutáltam . Pénteken van a karrier nap . Pénteken nem lehet ügyféllel találkozni , csak a " jövőddel " foglalkozni . Kap mindenki egy " kétórás füzetet " amit az igazgatótól kap egy 1 órás privát beszélgetésen , itt elmondja a feltételeket , meg hogy mekkora gazdagsággal jár . El is jött az első pénteki karrier napon , össze kellett írnom embereket telefon számmal . A vezetőm , mindenki felhívott , hogy én ajánlottam őt , és hogy van itt egy mellék állású munka kötetlen idővel havi 120ezer forintért kb . 6 találkozóból lett 3 munkatársam , akik hozzám tartoztak . A ranglétrán úgy lehet feljebb menni , hogy a te munkatársaid is elérik a R2 pozíciót és egy negyed éves mérésen 2000 egységet kell írni a csapattal , minimum 3 R2 munkatárs kell , ha ez a mérés összejön akkor wáó te fiókvezető leszel . Ebbe a pozícióba már kapod a vezetői pótlékot , ami azt jelenti lényegében , hogy amit ők megkeresnek azt te is nagyjából . Azt mondják  , hogy ez nem MLM nem piramis , mert nyílvános a karrier terv . Mindenki kap fizetést aki feletted áll . A karrierszint így néz ki R1<R2<R3<Fiókvezető<Területi vezető < Területi igazgató < Régió vezető < Országos igazgató . Ezen a pénteki napokon mindig csak szervezed be az új embert aki lehet hülyíteni . És ezt a pénteki napon 10 órán keresztül , úgy hogy nem kerestél semmi pénzt azon a napon , de nem baj majd megtérül az ára amikor neked termelik a pénzt :DD Baromi unalmas az egész , mindig csak training és csak ugyan azt tanulod , hogy mit kell mondanod az ügyfélnek , semmi mögöttes háttér . Van egy biztosítás közvetítő vizsga Pesten ami 31000 ft , ha ezt elvégzik , akkor belehet őket regisztrálni . Össze se lehet hasonlítani egy tapasztalt igazi tanácsadót egy 18 éves fiúval . Az ügyfél találkozók úgy történnek , hogy előszőr elemzés van . Itt előszőr egy warm up beszélgetés az ügyféllel , hogy jó kedve legyen , általába a nyaralás , a hobbi a fő téma . Utána jön az a bizonyos 1-4 oldal majd az elemző füzet kitöltése és a végén meg mondják , hogy mivel ez díjmentes volt , így nekik az lenne a fizetés , ha kaphatnának ajánlásokat , akiken szintén tudnak segíteni . Sok embert még ott a találkozón felhívnak , hogy xy-al most találkoztam és az elmúlt 1 órában információt szerzett arról , hogy hogyan tud kihasználni ilyen meg olyan támogatást . Az elemzés után max 3 nap múlva megkell ejteni a " TANÁCSADÁST" . Ne legyenek kételyek , itt nagyjából azt sózzák rá az emberre , amiből a legtöbb jutalékot kapják , és ezt úgy csinálják , hogy a lehető legjobb paraszt vakítást vessék be . Ha ezt olvasod , kérlek ne vágj bele az OVB-be , hatalmas nagy pofára esés . Sok ember megfog utálni , mert hívogatnod kell őket , vagy azért , hogy találkozzanak veled , mint ügyfél , vagy azért , hogy beszervezd őket a kis csapatodba. Aki idő , és hamar kezdte el , mint a bit coint az most kurva jól él belőle . De ha most elkezded 2018-ba nagyon nehéz lesz , mivel egyre több ember fülébe jut a negatív . Megismertem nagyon jó embereket is akiknek a munkája kifogástalan , minden kérdésre tudnak válaszolni szakmaisan , de ők mondjuk diplomások . Rengetegen hátsó szándékúak , nem mind1 , hogy az ember kiben bízik meg , és rengeteg a seggnyaló is . Most ami a legmenőbb náluk a signal féle nyugdíj biztosítás . Beismertem magamnak , hogy nagyon ég a ház , kár volt védenem az OVB a haverok előtt amikor mondtam , hogy kurva jó , de belül éreztem a nyomást . Legyen az embernek egy jó szakmája , végzettsége , . Én most maradok még 1 évet technikumban , utána megakarok szerezni egy mérnök diplomát . Van az OVB-nek egy nagyon pici rétege , akik nagyon tisztességesek , és nem állnak be a csicska sorrba . Bennünk meglehet bízni , csak nehéz észrevenni , hogy kiben nem tudsz . Mindig a találkozókon a maximumot próbálják mutatni magukból , még 40 fokban is nyakkendő .  Az itteni a biztosítás közvetítők nagyon pénz éhesek , csak a jutalék , nem számít , hogy család , vagy barát . Én nem kevertem bele a családot , azt megmondtam egyből a vezetőmnek , és közel veszekedés lett belőle , hogy pont a családot a legjobb leelemezni , én meg mondtam , majd azt látom , hogy tényleg kedvező , akkor talán , addig nem keverem bele a szarrba a szeretteimet .  Vonjátok le a tanulságokat :) 1 hete léptem le , elkérték a neveket a füzeteimet mindent , ha valaki ezt olvasnán mondana később fel , az ne adja oda , mert őket is ugyan úgy felhívják , ne keverd a szarba azokat akik felírtál . 

 

 

Üdv