Ati_66 Creative Commons License 2018.08.08 0 0 194098

Csempa csodálom amit bíbelődsz ezekkel a HRV analízisekkel.

Csak érdekességként 

Két Polar órámban van fitness teszt ami ugye a Polar VO2max saccoló funkciója + az RS800CX-ben van úgynevezett Optimizer teszt ami az aktuális fizikai állapotot saccolja meg 6 perces nyugalmi helyzet- dinamikus terhelés- terhelés utáni megnyugvás folyamat HRV adatai alapján.

 

A fitness tesztet egy ideje mindkét órával egyszerre végzem, ugyan azt a jelet kapják bár az újabb óra pár másodperccel hosszabb időszakot figyel.

Normál helyzetben a kapott VO2 max és számított HRmax értékekben minimális az eltérés gyakran 0.

A pár évvel újabb modell az RCX5 határoz meg 1-2 vel magasabb VO2 max értéket és a becsült HRmax is 1-2 ütéssel szokott eltérni a két órán.

 

Viszont amikor valamilyen különleges körülmény van, mint pl az hogy a tegnap ugyan pihenő napot tartottam ,de hétfő éjszaka csak 4 órát aludtam és az előző éjjelen is csak 5 órát, akkor jelentősen eltérő VO2 max értéket saccolnak.

Ma konkrétan az RS800 44-et az RCX5 pedig 57-et határozott meg.

Tehát ugyanannak a cégnek két órája ugyan azon pulzus adatok alapján elég jelentős eltérésű eredményt adott.

Ja és a másik teszttel azt mondta az RS800, hogy teljesen kipihent vagyok :-)

 

Most akkor melyik a reális eredmény ?

 

Szóval méregetem én ezeket az adatokat időnként, de nagy jelentőséget nem tulajdonítok az eredményeknek. 

 

 

Előzmény: Csempa (193903)