O/O Creative Commons License 2018.08.05 0 0 194036

Sziasztok! Tegnap már az új áttételemmel tekertem a Gánt-Zámoly körforgó-Csákvár 26,5 km-es szokott útvonalon. Átlagosan 8 pedálfordulattal magasabban, ez mind az áttételnek köszönhető. Ma reggel meg bejártam MTB-vel a Szept. 29-én Csákváron megrendezésre kerülő ECO Trail útvonalát. (valaki itt írta, hogy jön) 21,2 km 450 méter szinttel. Ajánlom mindenkinek a versenyt. Aszfaltos félmaratonisták kössék fel a gatyát, ez valami más :) Szívatós kezdés 6,5 km-ig emelkedik 200 métert, hol komolyan hol csak alattomosan, ez pont elég, hogy a megfontolatlanul kezdők erejét feleméssze. Onnan lejt egy nagyot, és jön a hullámvasút, ez is kizökkenti a nem terephez, hanem síkon azonos tempóhoz szokott versenyzőket. 14 km-től ismét emelkedő vagy 2 km-en át. majd akinek még maradt tartalék az egy 5 km-es lejtős befutón előzheti meg azokat, akik nem jól osztották be az erejüket. Érdemes ide tartalékolni 10 percet is lehet hozni, ha még tud futni az ember. Az útvonal szép helyeken megy át Vérkörösök, de inkább Vérkör TT-seknek hazai pálya hiszen a táv fele a Vérkör útvonalán, TT-irányban halad. Az út jelenleg elég technikás, rengeteg 20-40 cm ágdarab, ököl méretű kövek lepik az utakat, sok a mély vízmosás, de azért vannak jól futható lejtők is, a befutó 2 kilométere pedig Csákváron vezet át. gyertek, nevezettek, jó buli lesz!http://www.donrazzino.hu/eco/index.php