ostlere Creative Commons License 2018.08.02 0 0 2232

Sziasztok!

Lakásvásárlás előtt állok. Ezzel kapcsolatban a kazánnal kicsit el vagyok bizonytalanodva, bízom benne, hogy itt kapok tanácsot. Eddig egy 52nm-es 2 szobás lakásban laktunk amit most egy 82 nm-es 4 szobás lakásra készülünk leváltani. Az 52nm-es lakásban egy 2008-as junkers kombi, kondenzációs gáz-cirkó kazán volt beépítve kb 5-6 körül fizettem átalányba gázt télen nyáron 1-1 apró alkatrész szervíztől eltekintve semmi gond nem volt a rendszerrel.

Az új lakásban egy Westen Pulsar D típusú kazán került most újonnan beépítésre. Ez nem kondenzációs és a kémény sincs kibélelve amire rá van kötve. A fűtésrendszer az új helyen egy '95-ös kialakítású rendszer amely egykörös. Mindkét lakás kb 5-6 cm-es külső szigeteléssel és műanyag nyílászárókkal is fel van szerelve.

Azért írtam le a mostani fűtésrendszeremet mert jobb híján csak ehhez tudok viszonyítani.

Ezek alapján mit gondoltok milyen kb fűtésköltségre lehet számítani? (tudom senki nem jós de tuti vannak nálam tapasztaltabbak)

Mekkora probléma az, hogy nincs kibélelve egy 95-ös építésű kémény? (kéményseprő elvileg jónak ítélte)

Egykörös fűtésrendszer hatásfoka az gyengébb, kazánnal kapcsolatban milyen összefüggésekre kéne itt figyelnem?

A Westen Pulsar D típusú kazánról mit gondoltok, használ esetleg valaki ilyet hasonló körülmények között?