Ati_66 Creative Commons License 2018.08.02 0 0 193923

"bár kicsit drága (33USD/adag, ez semmi egy pl. triatlon verseny költségvetéséhez képest)"

Nem tudom milyen triatlon versenyre gondoltál :-)

Azért egy IM során, vagy egy terep ultrán már jelentős összeget kéne költeni rá, ha az ember inkább a 80 kg-hoz közelít és nem a 60-hoz.

  • 2 bottle every 1.5 to 2 hours (>100kg, >220lbs), 1.5 bottles otherwise

 Igaz a maximális napi mennyiség csak 3 adag szóval egy 6 óra feletti versenyen jól be kell osztani :-)

Én még nem mélyedtem bele, hogy lefordítsam magamnak rendesen, de az adatai között láttam hogy csak 120cal az energia tartalma, tehát ez nem "üzemanyag"    csak  "katalizátor",  szóval amit eddig fogyasztottál a szénhidrát pótlására azt ez után is meg kell enni. Ráadásul ha magasabb tempót mész több szénhidrát kell. Majd még bogarászom erről mit ír, mert azt láttam, hogy a 90g/ó maximális szénhidrát felszívódási mennyiséget is említik, ha azt nem emeli meg, akkor csak annyi haszna van, hogy egy hosszú versenyen jobban érzem magam a nagyobb tempón és hamarabb eléhezem, mert jelenlegi kényelmes magas intenzitáson is 120g/ó szénhidrátra lenne szükségem....

Ráadásul én még ezzel sem jutnék sokkal közelebb a korosztályos dobogóhoz, mert csodát biztosan nem tesz....

Szóval én nem leszek törzsvásárló :-)))

Előzmény: Pinyo (193920)