Order of Hermes Creative Commons License 2018.07.25 -1 0 59314

Egy másik érdekes eset, amikor úgy szórja a cég a pénzt, mintha nem lenne holnap. Dolgoztam Zürichben egy multinak, ahol a negyedik évben csatlakoztam egy eredetileg három évesre tervezett projekthez. A rendszer fejlesztését akkor kezdték el épp harmadjára a nulláról, mert az első kettő verzió olyan hitvány lett, hogy nem volt értelme folytatni. Orrba szájba vettek fel különféle konzultánsokat, meg outsource cégeket, a projektmenedzsment konzultáns embereinek pl napi 2000 frankot fizettek, csak azért, hogy elmondják, hogy ahogy a projekt megy az szar. No de most harmadjára jó lesz, felvettek egy rakás embert, (köztük engem) akik javarészt nem csináltak semmit, mert alapvető szervezési hibák miatt a projekt egyszerűen olyan volt, hogy minden feladat percek alatt blokkolásra futott.

 

Láttam, hogy ennek nem lesz jó vége, úgyhogy egy év után tipli. Távozásom után négy hónappal a cég vezetésénél betelt a pohár, bezárták az egészet, és kirúgtak mindenkit. A legmegdöbbentőbb az, hogy volt akit ez totál meglepetésként ért, később hallottam, hogy a kirúgós meetingen egyesek egyenesen zokogtak.

Előzmény: emyl (59308)