Higgins. Creative Commons License 2018.07.20 0 0 536

Sziasztok!

Nemrég meglett a jogsim, sajnos én azoknak a táborát erősítem akik igencsak megjárták a hadak útját érte. Ezért is írnám le a tapasztalataimat, hátha valakinek kis segítséget tudok nyújtani vele. Első körben suli választásnál nem ajánlanám az olcsó iskolákat, olcsó húsnak híg a leve szokták mondani, hát itt teljes mértékben igaz. Én egy teljesen átlagos iskolát néztem ki magamnak akik már régóta a "piacon" vannak gondolván a sok sok év tapasztalat tényleg rejt valamit. A tanfolyam díjában magában foglaló oktatók közül senkit sem lehetett elérni, így maradtak a drágább óradíjért dolgozó kollégáik. Sajnos azok is a régi vágású rafinált emberek, egyáltalán nem érzed, hogy a több pénzért valami pluszt kapnál. Féltik az autót, alig akarnak 10-15 kilométernél többet megtenni dupla órák keretében. Ráadásul szeretnek magánügyeket elintézni ami ugye a mi időnkből és pénzünkből megy. Amennyiben rájuk szól az ember úgy megsértődnek és azzal vagdalkoznak, mennyien várnak hozzájuk... 1-2 ember amennyiben kiesik nem para. Az, hogy ez mennyire vicces vagy nem 5000 forintos óradíjért azt mindenki döntse el maga (bocsánat 45 percért). Iskola nevet direkt nem írok, inkább ajánlanék olyat ami az egyik legközelebbi ismerősömnek bevált. Ez pedig a Dodgem Autósiskola, nálunk van szakmai garanciacsomagos amiben vállalják, hogy az adott tanfolyamon belül meglesz az a bizonyos 580 kilométer. A furfangos oktatók így nem tudnak legombolni rólad még egy százast ilyen-olyan indokkal. Kb 30 ezerrel több mint a többi iskola ajánlata de, több órát is kapsz érte. Én amennyiben újrakezdhetném tuti náluk gyakorolnék. 

Akiknek kiesik ez a suli azok viszont az elején tisztázzák az oktatókkal, hogy mik az elképzeléseitek mert a legtöbben nagyon el tudnak kanászodni az oktatások alatt. Nagyon nem ritka, hogy valaki 60 órát vezet le, hogy meglegyen a kilométer és a családi kassza is igencsak le tud fogyni ez idő alatt.