Guillaume- Creative Commons License 2018.07.02 0 0 24903

Kérném alássan azért került ennyibe, mert profi épületgépészet lett. Csak szemtanúja voltam a felújításnak: emlékszem amikor csak a régi fal állt szűzen, ablakok kivéve, tető nincs csak födém. Csak mosolyogtam magamba, hogy miért akarnak szarból várat építeni, de más lett a véleményem egy év után, miután teljesen új arculatot kapott a ház. 20 vagy 22 centis Baumit grafitos szigetelés a homlokzatra, lábazatra kb 15 centis xps, szép dekor téglával, tetőtérbe 40 centis kőzetgyapot. Sajnos tapasztalatból mondom, hogy betoncserepet nem igen érdemes régi házra rátenni új tető készítésekor, ők ezt tudták, ízléses kerámia cserepet választottak. A rátoldás: 38 centis Porotherm tégla, még erre a 20-25 centis szigetelés. Báááár megnézném 10 év múlva, hogy a két épület elválasztódik-e egymástól, de ez ne az én gondom legyen. Kb 20-25m2-es terasz lett még építve. Mindenütt 3 rétegű ablakot választottak. Aztán hőszivattyút telepítettek (levegő-vizeset). Nem tudom mennyiből fogják kifűteni, de szerintem 100eFt nál nem lesz több, ha komolyabb tél beköszönt akkor sem. Igen, 22 millió tényleg nagyon sok volt érte, mindezt laikusként mondom.

Nem feltétlen kell ennyi pénzt egy kádárkockára költeni (csak nagyon szuper környéken), de, ha feltétlen rátoldást akarsz, szerintem 15 milliót félre kell rakni. Ezt majd a nálam okosabbak megmondják, hogy mit gondolnak, de 22 milliót nem tolnék egy felújításra váró házra.

Előzmény: bertokne1978 (24901)