Gyuri0123 Creative Commons License 2018.06.22 0 0 62700

Szerintem a 2018-as Jazz (Comfort 1.3) tágasabb elöl-hátul és könnyebb is közel 100 kilóval, mint a 2-es. A menetzajok jóval alacsonyabbak ebben, mint a 2012-esben, beleértve a motor, futómű és szélzajokat. A futómű dobolása pl nagyságrenddel halkabb, mint az előző 1.4 Elegance-omban volt. A karosszéria nagyon merev, így semmi meg sem nyikkan benne egy vasúti átjáróban sem. Sokat még nem mentem vele, de például a motorzaj sem hangosabb csak másképp szól, ha szabad így fogalmaznom. Az előző búgósabb volt, ez pedig inkább morgósabb, de semmiképpen nem hangosabb. A 6 sebességnek köszönhetően nem is pörög 4500-at 130-nál, bár erre nem emlékszem pontosan, de most 3500 környékén pörög autópálya tempónál. Az én véleményem az, hogy komoly előrelépés történt "Jazz téren" 2018-ban. Nem osztom azok véleményét, akik szerint visszalépés lenne a 3-as Jazz.  Arról nem beszélve, hogy a felszereltsége már már zavarba ejtően gazdag, egyedül az automata klímát hiányolom, de azt sem nagyon. Bocsánat, ha nem ideillő lett volna az irományom és elnézést is kérek érte ha így volt. 

 

Nagyon szubjektív véleményem az, hogy a Totalcar elég sok ostobaságot hordott össze és az ő véleményük is szintén nagyon szubjektív, ami nem feltétlenül erény/előny egy "szakmai" csapat esetében. 

Előzmény: Nagyhusi (62695)