Levus55 Creative Commons License 2018.06.20 0 0 192910

Ermak!

 

A gyógyszerezést leszámítva nagyjából az amit írtál. (szerintem)

 

Innen onnan összeszedve és saját tapasztalat alapján az én "hitem" a porckopás témában.

 

A futástól (használattól) erősödik a porc (is). Ezt pl. Lőrincz Olivér is írta valahol. A (saját) tapasztalatom alapján átfogalmazva, nem a használattól kopik a porc hanem a rossz használattól, pl. nem lehetetlen a fizikailag aktív idős kor sem. Nálam ez a boka ízületre a gyakorlatban is igazolódott. A megfelelő használat legegyszerűbben helyes futótechnikával, célzott erősítéssel és helyes lábbelivel érhető el. 

 

A másik, és lehet hogy fontosabb tényező az immunrendszer hozzáállása a saját szövetekhez, azaz van-e valamilyen autoimmun és/vagy gyulladásos probléma. Nekem volt. Az ilyen problémákat az esetek túlnyomó részében (innen, onnan olvasottak alapján) a nem megfelelő táplálkozás okozza. Ez vezethet mikró vagy makró tápanyaghiányhoz is. A hiány és/vagy a gyulladás nem tesz jót a porcnak (sem). A helytelen táplálkozás melletti ásványi anyag vagy nyomelem pótlás lehet, hogy csak kidobott pénz mert valószínűbb, hogy nem a bevitel a problémás hanem a felszívódás.

 

Előzmény: Ermak (192906)