73Gambo Creative Commons License 2018.06.16 0 0 6002

Üdv Mindenkinek!

 

3 napos Husi135 -ösömet beindítottam reggel, de elfelejtettem megtankolni, így kb 2 percig ketyegett a raklapon letéve, majd leállt. Feltöltöttem benzinnel (még 40-es a bejáratás okán) a motor meleg volt, de csak ráhúztam a szívatót, nem is indult be, gondoltam megszívta magát, gyertya ki szellőztetés kb 5 perc, beránt pöffen hármat, majd leáll. Megint szellőztet mert benzines volt még a kipufogó tetetje is, gyertya ki 10 perc türelmetlen várakozás, most kb 5-öt pöffent, leállt. Erre elolvastam a neten a Husqvarna oldalán, hogy nehezen induló motor esetében félig szivató és addig ismételjük a berántást, míg be nem indul. Hát nem indult be, hanem a kb 7-8. berántási kísérlet után akadozóvá vált a berántó kihúzása, és nagy erőt igényel. Olyan érzés, mintha megnőtt volna a kompressziója a motornak. Ha kiveszem a gyertyát érzésre akadálymentesnek tűnik a motor forgása. Ha beteszem a gyertyát, már komoly erő kell a főtengely megforgatásához. Szembe szomszédom azt mondja olyan érzés, mint mikor nem nyomja be a nagy stihl-jén a dekompressziós gombot, rángatva forgatja. Beindítani meg sem próbálom, nehogy valami nagyobb kárt tegyek benne.

Szóval azt szeretném kérdezni, ilyennel találkozott-e valaki, mi történhetett? Vajon kinyírtam az új masinámat? Olyan kis kézreálló pörgős szerkezet, kár volna érte, nagyon megkedveltem, még csak 1,5m3 gallyfát vágtam vele nagyon óvatosan. Estleges hozzászólásokat köszönöm.