Igen. Az elme kreativitása a kotyogásában rejlik szerintem is. A káoszban kevergő az értelem és értelmetlenség határából néha kipattanó ötlet, ami előre viszi az emberiséget. Az ötlet ellenőrzésre kerül és vagy süllyed vagy talált.
A géneknél a mutáció a kreativitás gyökere. Mutáció nélkül nincs fejlődés. Magasabb szinten az ivaros szaporodás a kreativitás forrása a géneknél. Sokkal hatékonyabb az ivaros szaporodás, hiszen komplett modulok, azaz gének, géncsoportok kerülnek egymás mellé új és új kombinációban kipróbálásra az evolúció által.
Az elme modulok, a fel-fel bukkanó elemek, képek, hangok újfajta kombinációi a kreativitás forrásai.
Kell egy kis dili. :-)
Érdekes a gépek kezdődő kreativitása és csírája, a generalizált neurális háló. Ismeretlen képeket, soha nem létező arcokat generál.
https://www.youtube.com/watch?v=XOxxPcy5Gr4