történet2 Creative Commons License 2018.06.12 0 0 2693

Többféle válasz juott eszembe, de a következő idézetet találtam a legmegfelelőbbnek:

 

„So apart from your sister, and apart from Lenin and Jesus, you have no close friends in the whole world? Never mind. You are no obliged to answer. You are a valiant warrior in the army of world reformers, and I am merely part of the corruption of the world. When the new world triumphs, when all men are honest, simple, productive, strong, equal and upright, doubtless it will be made illegal for deformed creatures like me, who only consume but contribute nothing, and who sully everything with their sophistries and sarcasm, to exist.”

:)

 

Nagyon sokféleképpen lehet értelmezni amit írtál. Valakiből generációk által nagyraértékelt ’könyv’ lesz, ezért kerül a közkönyvtárba. Ugyanakkor azt is jelentheti, hogy az akkori viszonyoknak mefelelő, akkori értékeket képviselő tartalmat hordoz és ezért kerül a közkönyvtárba.

Valamely könyv lehet annyira egyedi, hogy gyűtők szeretnék birtokolni. Az is megsehet, hogy a szép borító, vagy akár a korlátozott szám miatt vásárolják.

Közkönyvátrban az is előfordulhat, hogy az el nem adott, esetleg adományozott könyvek töltik ki a polcokat.

Léteznek ugyanakkor könyvek, amelyek birtoklása statuszszimbólum. Láttam több családnál a könyvesszekrényben a Háború és békét, de nem vagyok benne biztos, hogy pár lapnál többel megismerkedtek a gazdái.

 

Mindkét besorolás hordozhat értéket és annak ellentétét is.

Előzmény: Csokis (2692)