Törölt nick Creative Commons License 2018.06.04 0 0 1037

sziasztok, latom kicsit pang a topic...

 

kovetkezo lenne a sztorim, regi budai haz, 4 emeletes tarsash, foldszinti lakas. adott egy kemeny, valaha anno olajkalyhaval futve, aztan 20 evig semmi, majd fa tuzelesu kandallo. nyilvan beles nincs, tegla az egesz, tetejen eternit cso. 

 

kemenyseprok evekig nem lattak mivel nem volt padlaskulcs, meg kalyha sem igy beengedve sem voltak. aztan mikor meglett a kalyha en naivan beengedtem oket, hogy nezzenek ra biztos ami biztos. de amugy hasznaltuk, jol mukodott nem volt vele gond es csak faval. na ennek a beengedesnek az lett az eredmenye hogy megallapitottak, nincs felso acel tisztitoluk szabalytalan irtak piros papirt, fenyegettek birsaggal stb, szepen elmentek semmit nem csinaltak, bele se neztek. meg lett csinalva az acel felso tisztito.

 

kovetkezo ellenorzeskor, ajto oke, de tul kozel van a csereplecezes a kemenyhez ezert az tuzveszelyes (hogy a fakkba ha 100 eve ilyen?). piros papir, birsag fenyegetes. jott is valami papir hogy a tuzoltokat ertesitettek, meg le fogjak tiltani a gazvetelezest. nagyon nem erdekelt tekintve hogy nincs gazom..

 

kozben megcsinaltam a csereplec kivaltast. kovetkezo evben ujra jottek, csereplec oke, de tul porozus a kemeny anyaga atmegy az egestermek a falon. mondtam, nem megy at. de atmegy. nem megy. na jo megmutatjak. belenyomott alul olyan fustbigyot, felul neztuk. nem ment at, belenyomott meg egyet, de akkor mar olyan fustot csinaltak mint a kanizsai gozos. latja atmegy. nem lattam. na irtak piros papirt, birsaggal fenyegettek, stb.

 

megcsinaltam a kemenyre a vakolast kemenyhabarcsbol.

kovetkezo evben jottek megint, porozus a kemeny. nem az. de az. megint jott a fustoles, nem ment at, erre kitalalta hogy mivel ikerkemenyek (ket jarat van egymas mellett) es a masikba atszivarog. hiaba mondtam, hogy nem, meg amugy is hasznalaton kivuli a masik, hianyzik a teteteje meg tegla tormelek van benne. szerinte atmegy es nem tomitett. csinaltassak kemenybelest. megint irt piros papirt fenyegetetett stb.

 

ezzel mar nem tudok mit kezdeni magam nem tudom belelni, meg a zsebukbe se fogok pakolni. igy aztan tobbet nem engedtem be oket.

 

viszont most ugye van az uj katasztrofavedos rendszer megint jonni akartak, nem engedtem be. megint fenyegettek, raadasul ugy tudom fizteni is kell mert vallakozas van bejelentve. 

ez mennyire gaz? most vagyok ott, hogy nem engedtem be oket, kijeloltek egy kovetkezo idopontot egy ket het mulva. sztetek mi a jo eljaras jelen helyzetben? a vallalkozasos penzt kifizetnem, de a piros papiros fenyegetest en mar nem akarom vegigjatszani.

 

amugy csinaltatnek belest, de nem tudom ez mekkora melo meg penz, meg mi kell ehhez. nincs tetojaronk, az eternit csoves megoldas is eleg lepukkant, a tove korul omladozik is nincs jo allapotban. csak fa tuzelesu, gaz nincs, nem is lesz ennek fenyeben kene rendbe tenni. nyilvan lenne vele nemi komuves munka is. esetleg van akit javasoltok?