Moslék77 Creative Commons License 2018.05.30 0 0 192528

170 a max pulzusom, a 70%-a 120. Viszont én egy kicsit magasabban tartományban futok.

 

Tavaly a városligeti félmarcsi után döntöttem el, hogy pulzus alapján fogok edzeni és rámegyek az alapozásra.  Előtte nem érdekelt, csak érzésre futottam mindig.

 

Akkor utána néztem a dolgoknak, mert fogalmam sem volt az egészről és azt olvastam sok helyen, hogy a maximális pulzussal nem nagyon kell foglalkozni, helyette sokkal fontosabb mérőszám a laktátküszöb, ami nekem 151. És ennek a 80-85%-a között kellene futni a lazákat. Ez nálam 120-128.

Voltam az Ensportban, ahol hasonlót hozott ki a vizsgálat: azt mondták max 125 a laza.

Lőrinc Olivér is hasonlót mond az egyik videójában ( laktát mínusz 25-30).

Ezek alapján én ezt a 125 körüli tartományt vettem alapul.

 

A mai futásom 16km, 6:04 tempó, 126-os pulzus. Egy része erdőben volt, ahol nagyon párás volt a levegő. Ha nincs ez az undorító meleg, akkor egy kicsit talán jobb.

Tavaly tavasszal a 6 perces tempóhoz 150 körüli pulzus tartozott. Akkor heti 20-25 km-t futottam, most heti 45-50.

 

A novemberi félmaratont laktátküszöb alatt kicsivel 148-as pulzuson futottam, 5:20-as tempóval.

Szeretném idővel 5 percesekkel futni, ezért gondoltam, hogy lassan be kéne tervezni valami gyorsító edzést.

Ezeknek is utána néztem, elég sokat olvastam a témában, viszont a polar flow most bekavart. Mindennek pont az ellentétét írja, mint amit eddig gondoltam

Előzmény: budai10 (192521)