Jozsó Creative Commons License 2018.05.22 0 0 34837

Ahogy nézem mostanában a topic a motorhibákról szól :)

Én is egy ilyennel jönnék. 2007-es Zafira CDTI. Amég viszonylag nagypapásan megyek vele nincs baja. Motor szépen jár, fogyasztás rendben megy. Talán a motorfék kicsit erősebb mint megszoktam. viszont mikor igazán odalépnék neki (előzés ilyesmi) akkor nem igazán történik semmi. Múlt héten mégcsak gyanakodtam, mert városban annyira nem jött elő, de pár napja autópályáztunk, és szépen kihúzódtam szépen előzni, ahogy szoktam, odaléptem, és nem igazán történt semmi. ment tovább szépen olyan 100-110-zel. Aztán mikor ugyanezt emelkedőn próbáltam kigyulladt a motorhiba lámpa. De utána is ment szépen lassan tovább. Haza is jöttünk vele, fogyasztás minden rendben. Vhol útközben viszont elaludt a hiba lámpa (ez nem csak akkor alszik el, ha kiolvassák a hibakódot?) így aztán hibát sem tudtam kiolvasni.

 

Vmi tipp, hogy merre menjek? Normál szerelő esetleg érhet hozzá, vagy vmi egyébre gyanakodjak?

 

(egyébként pár napja volt vmi furcsa hang hidegen a motor felől, de inkább csak olyan mintha vmi műanyag elem pattogna. Aztán ahogy melegedett a motor el is hallgatott)