fagyalf Creative Commons License 2018.05.19 0 0 425

1.: "Egy Társasházba egy lakás tulajdonos ki ad egy albérletet miért nem értesíti a emeleten levő többi lakás Tulajdonos, Lakótársat Legyen férfi vagy nő a beköltöző albérlő ! nagyon fontos kérdés A lakótársaknak jogukba áll tudni ki lesz a szomszédunk akár 5 évig is ! ? pokol lesz az életünk egy albérlő miatt ha olyan agresszív ember ! ? Egy 10 emeletes vagy négy emeletes panellakásban vagy tégla építésű társasházban minimum elvárás a bemutatkozás új albérlő személye vagy mindegy ? ! csak kérdezem ? 10 millió választópolgár ? ! neked sem mindegy milyen Magyarországban élsz ? ! További panasz a társasház képviselőjelöltje ellen Miért nem adhatja ki a tulajdonos nevét telefonszámát 5 éve még a posta ládán nem is láttam a nevét csak a albérlőkét !"

 

Válasz:

Nem köteles, hacsak az SZMSZ elő nem írja neki!

A th.-i tv megadja a lehetőséget az intéző bizottságnak vagy közös képviselőnek vagy társasház kezelőnek, amennyiben az SZMSZ-ben rögzítve van:

22 §. (1) A szervezeti-működési szabályzat előírhatja, hogy a tulajdonostárs köteles a közös képviselőnek vagy az intézőbizottság elnökének bejelenteni:b) lakcímét, az ingatlan-nyilvántartásban bárki által megtekinthető személyes adatát, illetőleg a jogi személy nyilvános adatát,c) a külön tulajdonát bérlő, használó személy (a továbbiakban: bérlő)b) pontnak megfelelő adatát,d) a külön tulajdonában lakó személyek számát,e) haszonélvezettel terhelt tulajdon esetében a haszonélvező személy nevét.

Ennyit és nem többet, de harmadik személynek nem adhatja ki!

 

Egy tulajdon (helyrajzi számmal rendelkező ingatlan) tulajdonos bizonyos adatai nyilvánosak! Földhivatalnál személyesen, akár elektronikusan ingyenesen elérhető.

A magántulajdonban lévő bármely ingatlan szuverén. A tulajdonoson kívül senkinek nincs beleszólása, hogy kivel, mit hogy csinál benne a tulajdonos. Kivétel a Th. tv.-ben leírtak 17. §. (olvasd el).

17. § A szervezeti-működési szabályzat meghatározza

a) a külön tulajdonban lévő lakás használatának, hasznosításának szabályait a lakóépület rendeltetésének megfelelően;

b) ha a lakóépület külön tulajdonban álló nem lakás céljára szolgáló helyiségében a szerencsejáték szervezéséről szóló törvény hatálya alá tartozó, illetőleg szexuális vagy erotikus szolgáltatásra irányuló tevékenységet kívánnak folytatni, valamint, ha szexuális terméket és segédeszközt kívánnak árusítani vagy forgalmazni, a lakóépület rendeltetésének megfelelően megtilthatja a nem lakás céljára szolgáló helyiség használatát és hasznosítását vagy meghatározhatja használatának és hasznosításának szabályait

Kérdés: Te hogy és mennyi idővel előtte jelented be pl. ha nagyobb összejövetel van nálatok (pl. ballagás utáni ebéd) ?

 

2.: "Aki albérletet hírdet elővetéli és bérlési jog nem a társasház szomszédokat ház lakóit barátait családtagjait eliti meg először ! ? Aztán jöhet csak majd a számításba a hirdetés interneten újságba a hirdetés ! ! ! Nem jó gondolat ? ! Ha valaki egy üres lakásba költözik mint albérlő azt szeretné hogy család tagja barátja megbízható ember legyen a szomszédja és ne valami (késdobáló örült ) jogszabály alkotmány módosítás önkormányzati rendelet társasház jog változás kell azonnal ! ! !"

 

Válasz:

Nem. Az elég érdekes lenne, hogy a tulajdonos barátja (ki ellenőrzi a valódiságát?) elő bérleti jogot formáljon! Ilyen nincs, hogy előbérleti jog! Osztatlan közös tulajdon esetén, az osztatlan közös tulajdonban tulajdonrésszel bíró személynek van elővásárlási joga. Ez jellemzően földterület vagy nem belterületen elhelyezkedő ingatlan. Nem vagy egy kicsit paranoikus? Még azt sem tudod, ki költözik oda, de már késdobáló őrültnek titulálod. Nem lennék a szomszédod. Itt a lehetőség a megfelelő fórumon kilincselj, sok sikert kívánok neked.

 

3.:"Orbán Viktor miniszterelnök úr Fidesz -KDNP párt Magyarország kormánya parlamenti országgyűlési képviselők ez is hozzátartozik a MAGYARORSZÁG közbiztonságához ! hogy egy ház albérlőjét azonnal le lehessen eltávolítani a lakásból ! mert jelenleg más jogszabály nincsen csak a rendőrség De kell az országgyűlési alkotmány módosítással is önkormányzatok alkalmazni tudnák ! Az új jogszabályt nem kívánatos albérlők ellen"

 

Válasz:

Ilyen nincs és hál istennek a magyar jogszabályi háttér nem is engedi, hogy más tulajdonába és életébe beleszóljanak. Az alkotmány módosításhoz is sok sikert kívánok.

 

 

4.: "ADDIG IS A TÁRSASHÁZ KÉPVISELŐJÉT HANYAG MUNKÁJA TÚLZOTT SZEMÉTSÉGE MIATT AZ ÖNKORMÁNYZAT PANASZ ESETÉN 30 NAPON BEJÜL BE HÍVHASSA AMIT ZÁRT KÉPVISELŐ TESTÜLETI Ülés KERETÉBEN TÁRGYALJA AHOL AKÁR A TÁRSASHÁZ közös Képviselő MUNKAVISZONYA FELMONDÁSRA KERÜLHESSEN ! MEGÜRESEDETT TÁRSASHÁZ KÖZÖSKEVISELŐ HELYÉRE PÁLYÁZATI UTÁN ÚJ TÁRSASHÁZ KÉPVISELŐ LEHESSEN KINEVEZNI A LAKOK 51 % MELLET EGY MÁSODIK LEHETŐSÉG A TÁRSASHÁZ LAKÓI SZÁMÁRA KÖSZÖNÖM"

Válasz:

Az intéző bizottság vagy közös képviselő vagy társasház kezelő felmentéséről csak és kizárólag a közgyűlés dönthet. Ez alól kivétel a th. tv. -be ütköző módozatok, ott a bíróság is eljárhat megfelelő módon.

A felnégyeléséről később intézkedjetek!

 

 

Előzmény: kocsis.tamas (424)