Kenny___ Creative Commons License 2018.05.16 -1 0 5618

Szerintem. Ebben az utban Varkalaba elmenni bun (+2 nap), Kochi-ra egynel tobb napot szanni bun (+1 nap). Mivel egy nappal kesobb akarsz Nepalba menni, ez igy mar +4 nap lenne.

 

Amit en csinalnek, kicsit radikalis: Port Blairbol Kolkata, Okt 1-2 varosnezes, majd 2-an este vonattal Siliguri. 3-an kora reggel Darjeeling, masnap reggel vissza. Onnan taxi Khakarbittaba, gyalog Patinanki a hatar tuloldalan, majd busz Kathmanduba (~15 ora, ejszakai). Sajnos ez igy egy nap utazasra, de az alternativa (Druk Air Siliguri-Paro es Paro-Kathmandu) nem mukodik, leven egyben nem megveheto, es lehet nem engednenek fel a gepre csomaggal meg mittomen. HA mukodik (orbitalis HA), akkor viszont a Paro-Kathmandu jaratrol a kilatast soha de soha nem fogjatok elfelejteni.

 

Kathmandubol Nepal ugy, ahogy eredetileg tervezted (csak seggel elore), vissza Indiaba (minden vizum legalabb ketszeri belepest enged mar szerintem), majd szo szerint mindent visszafele, ahogy az utitervben van. Illetve a veget Kochiba vagy Trivandrumba rakni, attol fuggoen honnn van jobb jegy.

 

Vagy Darjeelinget kihagyhatod, +1 nap Kolkata,onnan amugy is egyszeru lejutni delre (bar a nagy resze atszallasos moka). A lenyeg az, hogy en barmifele fenntartas nelkul cserelnem el Varkalat es Kochit Kolkatara. (mas kerdes, hogy en Goat is megvagnam/kihagynam, ha Nepalbol mesz delre, akkor helyette lehet mondjuk egy het Sri Lanka pl, es onnan DK-Azsia). Szoval vannak itt lehetosegek varialni. Ugyanigy ha nem voltal meg Mumbaiban, akkor akar azt is lehet ertelme valahova beiktatni.

 

Tamil Nadu, meh. Nem akarod te azt magadnak, sokkal inkabb Keralaban kolbaszolni. Andaman, nehez kerdes. Ha masert nem, akkor "ott is voltam, pipa" - bar az is teny, hogy korallszigetre ilyen olcson soha a budos eletben el nem jutsz.

 

Ja, Delhibol nincs ejszakai vonat Agraba szerintem, leven ~3-4 ora a menetido.

Előzmény: wanbo (5617)