krysztasz Creative Commons License 2018.05.13 0 0 221874

Megnéznétek ezt a leírást? Nem boldogulok vele. 3 kérdésem is van, beszámozom, hogy könnyebb legyen. 

 

1. amit nem értek: 

az orr készítésénél írja a sort, 27 szem lesz a tűn. A következő sorban írja: 2 s, 6f, 2fegybe, fordítás, 1 átem, 4s, 2segybe, 2s - ez pedig 17 szem. Mi lesz a 10 szemmel? Nekem ott marad 10 szem a tűn és ez a többi leírásban is így van, mindig csak pár szemről ír, hogy pár szem, fordítás, megint pár szem. A szöveg elején van egy félre tett 17 szem, ez is megvan nekem biztitűn, e mellett pedig a 10 szem a tűn. 

 

2. amit nem értek: 

van a 2. képen egy ilyen sor: köv. sor: 1 átem, 3s, itt nekem 2 s marad. Már 2x megkötöttem, de mindig 2 s marad. Gyanítom, hogy mivel vmit rosszul értelmezek, azért nem 3, mivel, mint előzőleg írtam, maradnak szemek a tűn. 

 

3/a amit nem értek: 

ennek a résznek a végén: az utolsó sort 2x ismételjük, addig, amíg 3 szem marad a tűn és az utolsó sor: 2s, 2fegybe. Ezt a részt nem értem, de akkor az utolsó utáni sor lesz a 2s, 2fegybe? 

 

3/b amit nem értek: 

azt írja, hogy 3 szemig, és utána 2s, 2fegybe. De ehhez 4 szem kell, hiszen 4 szemből tudok 2s, 2fegybétkötni, nem 3-ból. 

 

Az igazság az, hogy a "felső rész másik oldala" részből sem világos minden, de ha az előbbiekre tudtok ötletet adni, akkor remélem rájövök magam is. Ha nem, akkor jönnék megint. 

 

Csatolom a szöveget, képet, remélem, tudjátok követni a gondolataimat. Köszi előre is! 

A leírás a Minikötések 30 percben c. könyvből van.