AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.05.02 0 0 98676

En azt utaltam a magyar iskolarendszerben, altalanos es kozepiskolat is beleertve, hogy naponta kb 1 oranyi ott toltott idonek volt erteleme. Amikor valami tudast/megertest atadott a tanar, erdeklodest felkeltett, stb. A tobbi "felolvassuk a tankonyvet" (amit otthon egymagaban hatekonyabban meg tud tenni a tanulo), "hallgatjuk x osztalytarsunk nyokogeset feleltetes cimszo alatt", a szunetek, a "kesik a tanar az orarol, okorkodjuk amig meg nem jon" stb. teljesen idopocsekolasnak tuntek nekem. Jobban tetszett volna hogy bemegyek arra az 1 oranyi idore aminek ertelme van, meg tovabbi fel ora dolgozat iras / feleles, aztan hajra haza, par ora alatt hazit megcsinal, anyagot megtanul, aztan a nap tovabbi reszeben lehet pihenni, szorakozni. Ehelyett ott rohadtam reggel 7:30-tol (sokszor 6:30-tol) 1-ig, 2-ig neha 3-ig, aztan mire hazaertem ettol es a korai felkelestol olyan faradt/almost voltam hogy egybol aludtam, altalaban 6-ig. Utana tanulas, hazi este 8-ig 9-ig, utana meg menni agyba hogy masnap hajnalban fel tudjak kellni. A hetvegekert meg a szunetekert (kulonosen a nyari szunetekert :-) eltem, a tobbi "kihuzni valahogy addig" volt... :-(

Előzmény: Caitlin (98671)