gerillagorilla Creative Commons License 2018.04.30 0 0 3064

Nem igazán vagyok full kezdő, de a következő problémába szaladtam bele.   Pentax K-m DSLR géphez van hozzá való Tamron zoomom, kettő is. Viszont azt hittem, hogy M (teljesen manuális) üzemmódban nyugodtan használhatom majd a filmeseken megszokott Pentax-K bajonettes obikat is (pl. Auto-Chinon 1:1.4/50, de bármelyik más hasonlót), de sajnos a DSLR-en a felhelyezést követően minden funkciót letilt, bár manuálisan élesre állítani és exponálni lehet, de minek, amikor nincs lehetőségem expozíciós idő állításra meg úgy általában semmire se. Beáll Av üzemmódra, "F: ---",  de ott se lehet rajta állítani semmit, üzemód váltó tárcsára sincs reakció. Valószínűleg bennem van a hiba, és ez az M funkció csak az elektromos visszajelzésű obik esetében értelmezett, de jó lenne egy megerősítés. Mert ebben a topicban is olvastam pl. korábban, hogy valaki megtarthatja a Ricoh gépen megszokott fényerős 50-es obiját a Pentax DSLR vázhoz, sőt adapterrel akár M42 (Zenit) obikat is, el nem tudom képzelni ezek után, hogy hogyan?