AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.04.24 0 0 98468

Nalam ugy tunt anno (2005), hogy 130 pontom lesz meg (120 volt a kovetelmeny a munkavallaloi vizumhoz). De hiaba dolgoztam 3 evet szamitogep gyarban, nem fogadtak el IT melonak, mert a job title-om Product Engineer volt (az hogy computer hardware BOM-ok voltak a munkam nem erdekelte oket). Ha maradtam volna elozo allasomban minimalberes web designer akkor elfogadtak volna. Igy azonban ugrott 15 pont amit a vegzettseg (IT Engineer) es a szakmai tapasztalat egyezosegere kaptam volna. Nem segitett rajta hogy IT-t tanitottam is, es tobb IT temaju konyvet irtam is. Maga a bevandorlasi ugynok, akit felfogdatunk, o is meg volt lepodve, 80-90 szazalekra saccolta hogy megadjak. Szoval igy kerultem a "tartalek listara", aztan miutan elmultam 30 majd 35, az esely nulla lett. De nagyon kevesen mult hogy nem Brisbane-ban elunk most... Minden uton volt, megvolt a 7.5-os IELTS nyelvvizsgam, mar neztem az allasokat, alberletet, latogattam ezerrel az ausztraliai magyar oldalakat es forumokat stb. Aztan amikor kiderult hogy nem lesz belole semmi, addigra mar nagyon bennunk volt a mehetnek es elegunk volt Mo-bol, igy lett Anglia. De a terv nem ez volt, ez a "jobb hijan" opcio volt...

Előzmény: Matt Farrell (98467)