w.ullrichfun Creative Commons License 2018.04.21 -1 0 11778

"amúgy láttam én is azt a kamu dokumentumfilmet," 

 

Láttam vagy 30-at kb. A 70'-es, 80'-as évektől kezdve, (százezer, v millió rabszolga(!) dolgozott kegyetlen körülmények között, avagy "piramisépítőszakembereket" ejtettek hadifogságba az egyiptomiak ezerszámra, stb, gigalol marhaságok hivatalos "tudományos" köntösben, kioktató tudálékossággal előadva, a hieroglifák leírásából bizonyítottan így történt, nem kell többet találgatni, stb ... ) szinte mind különböző válaszokat adott, és mindegyik meggyőző próbált lenni, de a 10. után már egyiket sem(!) tudom elfogadni, pont azért, mert a többiről azt sugallja, h tévedés v kamu. Miből gondolod, h EZ az 1, igazabb, mint a többi? Lelked rajta, én nem tudom elhinni, inkább azt hiszem h kaptak egy 3D nyomtatót az időutazásra rabolt Patiatitól, akit ezer évvel előbbre, majd 5 ezret vissza cipeltek az UFÓK, és rockernótás örökzöldünk segített rajtuk.

 Az h Merer a 27. évben vezette a naplót, és ekkor a burkolatot építették, nekem még mindig csak azt sejteti, h a drága jó ősegyiptomiak kétezer évente felújították, renoválták a piramis(oka)t - egyszer Hufu idejében, aztán 2000 évvel később, amikor Szolón volt szerencsés látni őket. De azt hogy 20 év alatt azt ott emberi erővel és kézi eszközökkel oldották meg kb nulláról, azt nem hiszem el. Azt sem h a fáraónak kifogyhatatlan emberi erőforrás állt rendelkezésére, ez óriási tévedés, és leginkább itt van a kutya elásva. Mert egy ilyen kaliberű építményt így összerakni, ilyen pontossággal felépíteni, az nem lehet embermennyiség kérdése. A technológia (high tech szint) és a tudatosság a lényege. Mindenkinek mindent pontosan és szépen, tökéletesen kellett csinálnia, de nem szerepelhetett benne a KELL! Ugyanis ekkora kivitelezésnél akkor, és csakis akkor sikerülhet a tökéletes végeredmény, ha mindenki jót, jól és jókedvből, határozottan tudatos pozitív elgondolással csinál, szakszerűen. Úm. "önként és dalolva" -- azokat a tömböket fahengereken, kilométereken át, dalolva? :)

  A kézzel faragott gránitnál megnézném ki az, aki két hét folyamatos vésés, csiszolás után még pozitív ... (?)

Előzmény: fitosi (11763)