-TJ- Creative Commons License 2018.04.12 0 0 7944

Hali,

na letudtuk Velencet vegre. Ryanair, ATVO transzferbusz, booking.com-os apartman. Szinte minden siman ment.

Vettunk 3 napos vaporetto berletet is, teljesen jo, habar a blicceles itt nagyon egyszeru lehet - sok helyen egyaltalan nincs ellenorzokapu, vagy ha van akkor is lesz nyitva legalabb egy, es nem talalkoztunk ellenorrel.

A kaja piszok draga, a pizza 3x annyi mint itthon, 12% a szervizdij, cover charge, elkepeszto lehuzasok. Persze szinte mindenhol erosen fustoskepu szemelyzet (ezt csak azert irom igy, mert meghatarozhatatlan a szarmazasi helyuk, india, pakisztan, vagy barmi kozel kelet, nem tudom). 

Dozse palotaba vettunk csak "skip the line" jegyet, 8:30-kor nyit, 8:45-kor mar 20 meteres sor allt, egy pillanatra el is ment a kedvunk az egesztol, de aztan csak bealltunk a sorba. Azsiaiak hatalmas csapatokban nyomultak be, szoval a vegen egesz gyorsan bejutottunk, de aki gyorsan akar vegezni, az probalkozzon a "guided tour"-al, mert abban a sorban alig alltak es oket gyorsan beengedik.

A San Marco bazilikat kihagytuk, ott elkepeszto sorok alakultak ki, es en mar voltam regebben (bar a karzatra felmentem volna). A teren a harangtornyot detto kihagytuk, a San Giorgio Maggiore jobbnak tunt.

Kimentunk Murano-ra is, hat azt senkinek nem tudom ajanlani, nincs ott semmi csak egyforma uvegboltok es gyarepuletek.

A Lido viszont szep, kicsit jobb arban vannak az ettermek, a tengerparton meg bokaig gazolhattok a kagylokban, zsakszamra lehet gyujteni.