forgione1 Creative Commons License 2018.04.02 -3 0 91

Az előzőekhez, hogy miként jött fel konkrétan a marha máj:

 

Erre kértem konkrét felhasználási módokat, nekem otthon nem igazán sikerült ízletesre, sem változatosra.

 

Oka pedig, hogy a tengeri herkentyűkön felül kizárólag a marha máj tartalmaz elegendő szerves kötésű rezet. 

Konkrétan 10 dekát kell belőle elfogyasztani hetente, ami fedezi a szervezet réz szükségét.

 

Amerikai kutatók nem rég publikálták, hogy összefüggést találtak az ősz haj és szívbetegségek közt. Vagyis a legtöbb szív érrendszeri betegnek ősz volt a haja. Talán 80% körüli statisztika.

 

Ezt olvasva jót kuncogtam magamban :-)

Hiszen mi természetgyógyászattal foglalkozók már réges régen tudjuk.

Annyira régen, hogy már azon is túl vagyunk legalább 50 éve, hogy az őszülést mi okozza.

Az őszülést vagyis az ezzel járó pigment hiányt a réz kiürülése okozza a szervezetben, ami egyben károsítja a szívet is.

 

Persze ezzel párhuzamosan erős hiány mutatkozik még a Cinkből és Szelénből is.

 

A Selén megint egy olyan érdekes téma, hogy ennek hölgy kutatója Még Kádár korszak előtt Nobel díjat kapott. Azt vizsgálta, hogy a termőföldből a műtrágyázásoknak köszönhetően szinte teljesen eltűnt a Szelén. Azóta pedig már lassan eltelt 70 év és csak fokozódott a mezőgazdasági műtrágyázás.

 

Márpedig ha nincs Szelén a termőföldben akkor a növényekben sincs, amiben elvileg lenne. Ha nem tudja honnan felszívni akkor ugye nincs. Így a Szelén hiányzik a teljes táplálékláncból. A szelén hiány pedig számos betegségre vezethető vissza, még a rákra is. Nem is csoda, hogy élen járunk a szív és daganatos betegségekben.

 

Amerika viszont szerencsés ilyen szempontból, főleg Északi része ahol a talajban bőven van Szelén.

Ezért ha Szelén táplálékkiegészítőt vásárolok, akkor nem kínait választom, hanem az USA származásút :-)

 

Ami a rezet illeti marad a marha máj. Tablettában nem is nagyon van réz. Amik vannak, kevert réz tartalommal azok meg nem szerves kötésű rezet tartalmaznak. A szervetlen réz meg nem kívánatos elemnek minősül a szervezetben.

 

Előzmény: forgione1 (90)