VodkaTam Creative Commons License 2018.03.29 0 0 18726

Nyári 2-4 hetes kerékpártúrákhoz keresek hálózsákot.

 

Itt azért a nyári ne tévesszen meg senkit, még itthon is előfordul pár hűvösebb nap, és olykor a környező országok hegyeiben is használom, mondjuk úgy 1200-1400 méter felett eddig nem nagyon aludtam. Jelenleg egy Salewa Lima Ultralight van használatban nyáron, általában jó, mert kicsi, könnyű, nyári estéken még meleg is (reggelre azért már kicsit bele kell bújni) de hidegebb időben olykor kevés. Emellett van egy Vango Wilderness 250 (nem pont így néz ki), ez ősszel, vagy a kettő együtt akár télen is remek, de nyárra nagy, nehéz, és vastag. Tehát a Salewánál keresek egy kicsivel jobbat.

 

Sokat nézelődtem mindenfelé, a High Peak Lite Pak 800 jónak tűnik minden szempontból, amit viszont nem értek, hogy a 23270-es itt olcsó, de a kép alapján nem látszik múmia kialakításúnak. Máshol ugyanaz a 23270-es modell teljesen máshogy néz ki, viszont a paraméterei megegyeznek. Igazából az a zöld szín annyira nem tetszik, talán akkor még ez kékben. Más típusból még az EXPLORER LIGHT 600-ról írnak viszonylag jókat, de az (számomra) ismeretlen márka, és a komfortja is kicsivel rosszabb, egy tesztben is inkább 10 fok fölé javasolják. Hasonló paraméterekkel van esetleg valamilyen szempontból jobb ajánlat?