cirrocumulus Creative Commons License 2018.03.22 0 0 6145

Végre, végre! 
A hosszas csönd után itt van a nagy hír :o))))

Tegnap este kerültek ki a FB-ra az alábbi infók:

"A mai örömhír kapcsán mindannyian láthatjátok, hogy megszületett a végleges időpont: 2018. Október 21-én, este 8 órakor találkozunk a MOM KULT-ban, a NOSTRADAMUS-album elkészülésének 20. évfordulóján! 
1998-ban, ezen a napon adtuk le gyártásra az elkészült lemezt (ami aztán 1999. első percében, január 1-én, 0:00-kor jelent meg a Periferic Records gondozásában :) ), és hogy teljes legyen az egyezés, megtaláltuk a futár számláját is a pontos időponttal: 20 óra 15 perckor vette át tőlünk a mastert! Szóval, ha október 21-én kicsit késnénk a kezdéssel, az nem lesz véletlen.... :) Merthogy ezen a napon sok-sok közreműködővel, az eredeti hangszerelésben játsszuk el élőben a lemez anyagát! "

 

 

SOLARIS: NOSTRADAMUS 2018!
Legendás anyaggal folytatódik a SOLARIS együttes 2013-ban indított életmű-sorozata: 1998-ban, pont 20 évvel ezelőtt készítette el a zenekar egy nagyívű, azóta már kultikussá vált és nagy nemzetközi sikert elért koncept-album zenéjét, a NOSTRADAMUS - Próféciák Könyvét. 


A lemezt még a megjelenés évében, Kanadában nominálják az American Progressive Award Top Ten-jébe, Argentínában a Mellotron Magazine év végi szavazásán a Dream Theatre azévi albumávalholtversenyben(!) első helyen végez, a német Robin’s Top Ten progresszív listáján pedig harmadik.

 

Az élő lemezbemutató Washingtonban (1999. június 23.) és a New York állambeli Betlehemben van (1999. június 27.), de 2004-ben bemutatják a mexikói Monterreyben, 2006-ban pedig Budapesten, a Művészetek Palotájában is.

 

Idén, a 20 éves jubileum tiszteletére sok-sok közreműködővel, az eredeti hangszerelésben állítja színpadra a zenekar a monstre zeneanyagot a MOM KULT színpadán, 2018. október 21-én!


Erre a napra, különleges meglepetésként megjelenik az album Mexikóban rögzített koncertváltozata limitált, sorszámozott bakelit LP-n!



Jegyekhttp://momkult.jegy.hu/program/solaris-nostradamus-90943/428883

A koncert Eseménye a beharangozó videóval: Solaris: Nostradamus koncert!