steckler Creative Commons License 2018.03.20 0 3 2381

Köszönöm, én elindulok.  Én jóindulatból írtam és osztottam meg  alternatív módként, hogy anyagilag több fő esetén jobb megoldás a  kocsi (nem erőltettem semkire semmit). A szárazföldi út gyors, mivel az út a török-iráni fő határákelőig Bazarganig (Röszke--Bazargan 30 óra vezetési idő, nyári hónapokban 35-40 óra) mivel a teljes szakasz 97% autópálya vagy gyorsforgalmi út (120-as tempóval annyi a menetidő) 

A magyar határtól  (M5) Röszkétől végig autópályán tudunk menni idén májusától a bolgár határnál fekvő Dimitrovgrádig (a hiányzó szakaszt szeribiai 27 km-es szakaszt két alagúttal akkor adják át). A szerb-bolgár határ dragomani átkelőtől Szófiáig, még csak tervben van a hiányzó 55 km-es Kalotina (leendő A7-es) autópálya. Szófiánál már két éve kész az új északi körgyűrű (autópálya), ez által Szófiától a kis-ázsiai Geredéig (Bolu után O-4-en) végig autópályán haladunk. Geredétől Gürbulakig (török-iráni határátkelő) D-100-as főút végig osztott pályás gyorsforgalmi jellegű út, 1220 km, ami 13-15 óra alatt teljesíthető. Az egész úton az isztambuli megapolszi elérése a kérdéses. A legjobb idő város elkerülésére éjfél és hajnali 4 közötti időintervallum, mivel akkor a legkisebb a forgalom és mehetünk a belső 0-1-es körgyűrűn is, napközben a legújabb hidat javaslom az O-7-en, (az I. Szelim-hidat), de plusz 50 km kerülő, mert az épülő O-6-os autópálya silivrii részeit még nem adták át. Az új Eurázsia alagutat még nem próbáltuk ki, de az belváros mellől indul nem messze a Sirkeci pályaudvartól, az kitérő, csak annak meg aki Isztambulban meg akar állni. Az út többi szakaszára csak a nyári szabadságolások és iskolai tanévvége (osztrák, német, svájci) idején nagy tumultus lehet, a magyar-szerb, szerb-bolgár, és a bolgár-török határon is. Nyáron legjobb hétközben utazni Irán és Magyarország között. A perzsa újév idején, és egyes iráni hosszú hétvégéken csütörtök estén érdemes elkerülni, a bazargani határátkelőt. Sok iráni túrista jár át Rize, Trabzon, Ordu és a grúziai Batumiba. A Bazargantól délre levő két másik határátkelő Törökországból nem alternatíva, mert nagyon sok időt elvesz, a Van-tótól keletre Kapiköy-Razi átkelő, a Khoyba indulóknak jó, és Hakkaritól keletre a Yüksekova-Sero átkeló az Urmiába tartóknak.

Előzmény: slavkovka (2380)