Matirko1 Creative Commons License 2018.03.19 0 0 18262

Majdnem. 1595 szlovak anyakonyvekbol, az eredeti bejegyzeseket latvan a netrol, ameddig csak lehett. Amiket nem talaltam a neten foto formajaban, azokert Szlovakiaba utaztam, oda ahol fellelhetoek, es addig az indexeles valoban csak támpont. Lengyellel hasonloan. Jartam mar Hniezdneben, Nowy Targban, Bobowaban pont ezek miatt.

Magyar vonatkozasban valoban nehezebb a netes kutatas, de konnyebb az utazas.

Egy a kozos pont: en eddig csak segitokesz papokkal, hivatalnokokkal talalkoztam. A nyelvi nehezseg sem okozott akadalyt. Ami akadalyt okoz az a megsemmisult anyakonyvek miatti holtpont, vagy a magyar anyakonyvekbe valo betekintesi eves korlat.... vagy neminemi burokratizmus, de mindenki a sajat tapasztalatara epit, es senkirol sem gondolnam h a csaladfajat megbizhatatlan adatokra epitene.... es bizony pont ezert kerunk neha segitseget.

A torok hodoltsag idejenek kutatasahoz bizony mar szerintem is jo sokat kell utazni. Es amig a kulfoldi vonalon 1595-ig, ill. 1770-ig addig magyar vonatkozasban 1810 - 1840-ig jutottam el... es ezt is utazasokkal, levelezesekkel.... es nem, nem csak ezzel foglalkozom ;) csak epp nem adom fel :)

 

 

Előzmény: sammick (18258)