B.Frankie Creative Commons License 2018.03.19 0 0 34687

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Adott egy 2006-os 1,9-es 120 LE-s disel Zafira. Ma reggel indítás után kb 5 másodperc múlva a műszerfalon az összes mutató leesett, nem mutatott semmit a fordulatszám mérő, sem a világítás, sem a km mutató, semmi nem működött, nem jelzett semmit, azonban a motor járt!!!! Leállítottam, gondolván, hogy valami félre ment indításkor, újra próbáltam indítani, de meg sem mukkant (csak azt lehetett hallani, hogy az üzemanyag szivattyú dolgozik). Ezután levettem az aksi sarut, majd vissza téve újból próbálkoztam. A műszerfalon minden a legnagyobb rendben volt. Jelzett minden mutató, műszer... addig amíg el nem indítottam a motort, ekkor 5 másodperc múlva minden műszer, kijelző, mutató ismét meghalt, úgy hogy a motor közben járt...! Sőt még a lámpa is le volt kapcsolva (kapcsoló szerint), azonban a világítás (első és hátsó lámpák) működtek, világítottak. Előzménye nem volt a jelenségnek, tegnap hibátlanul ment minden, ma reggel meg ezt csinálta. Szóval van valakinek ötlete, hogy mi lehet? Esetleg járt már így valaki? Köszönöm előre is a hozzászólásokat.