Törölt nick Creative Commons License 2018.03.11 0 2 1827

Szia Marika! Orvos nem vagyok, tehát saját tapasztalatomat írom le. Attól függ, milyen állapotban vagy. Én első alkalommal csak szteroidot kaptam, utána 10 év szünet, az sem kellett. Majd, amikor újból fellobbant, szteroid kúrákkal folytatták. Kb 1 évben egyszer, majd sűrűbben, aztán már nem hatott, s úgy kaptam gyógyszert.Copaxont kb 1 évig, javulás nem volt, de új shubom sem. Most Tysabrit kapom 1 hónapban egyszer, ez úgy néz ki bejön. Sok fiatal huszonévessel tartozom a csoportba. Ők hamarabb megkapták azt, amit nekem csak ötven évesen adtak.Jó neurológusra van szükség, aki mint ember is figyel rád!!!Szerintem van egy protokoll, s azután kapod a komolyabbakat, ha állapotod kívánja.Ezt majd az orvosok eldöntik!Nagyon túlterheltek, sajnos egyre többen vagyunk! Jó tanács: ne stresszelj, keress valamilyen ,,mániát" / én horgolok/ levezetésére, védd magad a a felső légúti megbetegedések ellen, ha elkapod rögtön orvos és betegszabi, sok zöldséget, gyümölcsöt , halat fogyassz, teljes kiőrlésű pékárut!Ne teljesítsd túl fizikailag- szellemileg a képességeid kétharmad részét!Védd a tested a felhevüléstől! A legfontosabb: ne add fel!!!Keress más munkát- ha lehet-magadat nézd és szeresd! Mondom én, aki menne vissza a fogyatékkal és autizmussal élő gyermekekhez dolgozni!Remélem valamit tudtam segíteni! Minden jót kívánok!!!

 

Előzmény: bazsamari (1826)