Ati_66 Creative Commons License 2018.03.10 0 1 21391

Szia!

 

Nekem csak egy régi, cipzár nélküli egyben mezem van.

Rövidebb távokon abban versenyzem, IM-en abban csak úsztam. Ugyan csak mellben úszom és nem vagyok versenyben semmilyen helyezésért, így sok mindent nem befolyásol, hogy az úszás után mennyi a depó időm. Csak azért szoktam felvenni, hogy a pulzusmérőm pántja ne csússzon le úszás közben, ezért a rövidebb versenyeket abban is fejezem be :-).

 

Versenyen a cipzár nélküli vagy a nemzetközi szabályoknak megfelelő hátul felfelé nyíló cipzáras egyben mez hátránya lehet a hozzám hasonló lassú amatőröknek, hogy nagy kánikulában nem lehet futás közben a közérzetet kissé javítani a testre tapadó ruha cipzárjának megnyitásával, illetve hosszú versenyeken, ha jól hidratál az ember, akkor a méregtelenítési folyadék leeresztést sem könnyíti meg :-) 

A kétrészes mezeken a felső mindig elöl cipzáras csak nyilván nem ez a megoldás az optimális az úszáshoz, már ha akar valaki kétrészesben úszni. Egyébként egyben mezből is vásárolható elöl cipzáras verzió.

 

De nem a triatlonos versenymeztől lesz valaki jó triatlonos :-)

 

Egy 2 óra közeli rövidtávot bolyozás nélkül acélvázas bringával fecskében bringázva és futva is lehet menni:

https://www.youtube.com/watch?v=HorLQHQ3pMc&list=RDHorLQHQ3pMc&t=17

Előzmény: Törölt nick (21390)