Téli nap Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2136

Ez egy  fővállalkozó által készített ajánlat  és nem egy költségvetés. Nyilván benne van a fővállalkozóidíj, főleg az anyagokban.

 

 

 Mert a tervezést , a kéménybélelést,  a kémény átvételt meg sok mindent  egymástól független vállalkozók készítik a fővállalkozó megbízására.

 Tehát a végösszeg    1,2  +  0,45  =  1,65 millió  ft úgy hogy  a radiátorrendszer marad.

 Nem vágtak át, csak   un. fővállalkozói szisztémában készítik a munkát, ennyibe kerül.

 Ha erőt érzel magadban akkor saját szervezésben is lehet.

 

 Kezded a bontással  ... nem kell más csak egy flex.

 

 

   8 éve így kezdtem.  Egy  konvektoros gázfűtés lett elbontva és átalakítva  gázkazános radiátoros fűtésre.

 Kértem én is ajánlatot, kaptam is , az első tétel a bontás volt á 15 eft, a második a kazán felszerelése á 10 eft....

 a végén lett  kb. 800 -900 eft. Azóta akkora infláció nem volt.

 

 Majd  egy másikkal készítettem el természetesen saját szervezésben.

 Ha érdekel bemásolom a költségvetést ... az első ajánlatot.

 Addig is a főtételek : kazán  160 eft  én vettem meg, kihozták ingyen, én vittem fel a 4.re.

 

  5db radiátor  120 eft,  saját beszerzés a fiammal szállítottuk a helyszinre.  Villany 80 eft,

 kémény bélelés  200 eft, terv 40 eft, üzembehelyzés   16 eft,

 

.

.

.

.

 

 

 

 

 majd folytatom , a fentiek   azok, amiket  egymástól független vállalkozók végeztek az én felkérésemre.

 

 

 Az ilyen általad kapott ajánlatoknak van egy másik hátulütője... az pedig  az, hogy  megszakadt munka esetén lehetetlen az elszámolás.

 

Előzmény: érd-telek (2135)