Lehóczki István Johnny Creative Commons License 2018.02.25 0 0 4780

Heló mindenkinek. Segítségre lenne szükségem.

Szert tettem egy 323f ba mazdára  amelynek olyan hibája volt, hogy indításnál az alapjárat felpörgött 2500-3000 - re,  és nem is ment lejjebb. Hosszas kutatás és kérdezgetés során el jutottam egy bizonyos vákuum dobozhoz vagy tartályhoz (nem tudom pontosan mi a neve) ami ha repedt falsot szív. Az én autómnál meg is találtam,  sőt mikor megfogtam a dobozt azon részénél ahol gyárilag össze van forrasztva , az alapjárat azonnal lecsökkent és szépen járt a motor. Kaptam is a tanácsot, hogy vigyem műanyag hegesztőhöz vagy saját magam is javíthatom ha akarom mert nem nagy dolog. Mondanom sem kell, neki is estem azonnal és "szerintem" sikerült is mert mikor visszaraktam az autó már be sem indult, mint ha már nem is kapna levegőt. A kérdésem az lenne, hogy lehetséges - e hogy valahol dugulás van és még ha nem is itt kellene de ennél a doboznál tudott "lélegezni" ? Vagy esetleg az hogy az Ecuval ilyen állapotban fogadtatták el az alapjárat beállítást és most nem tud vele mit kezdeni? Még annyit hozzá tennék hogy ha játszom a gázpedállal és el találom azt a pontot akkor szépen jár a motor de amint le vettem a lábam le is fullad.