Holly55 Creative Commons License 2018.02.17 0 0 435

Nekem egy évvel ezelőtt, ezen a napon halt meg a gyönyörű yorkshire terrier szuka kiskutyám, aki egy hét múlva lett volna 8 éves. Halálát nem a betegsége okozta, hanem az orvosok etikátlan, felelőtlen hozzáállása. Kecskeméten lakunk, 8 hetes kora óta ugyanabba az orvosi rendelőbe jártunk, ahol általában dr. Szombati István foglalkozott vele.Első kutyánk volt, az orvos tanácsa volt fontos a számunkra. Első találkozásunk alkalmával azt kérdezte, hogy a sétáknál majd tudunk-e vigyázni a nem kívánt szaporulat elkerülése miatt. Az ivartalanítás szükségességéről nem beszélt, pedig ha azt tudjuk, az időben való elvégeztetéséhez hozzájárulunk.Akkor még nem hallottunk az álvemhességről, 7 éves korában jelentkezett először nála. Az orvos a Galastop cseppet ajánlotta, ha azt akarjuk, hogy gyorsabban elmúljon, de közölte, hogy ez csak egy állapot és nem betegség, bár előfordulhat, hogy méhgyulladás alakul ki abból. Ekkor szólt először az ivartalanításról, de a kiskutya korára tekintettel és arra, hogy szuka, a műtét hosszadalmasabb és a kockázata nagyobb. Bár a gazda dönt, de az orvos nem könnyítette meg ezt azzal, hogy ő mit javasolna. Hirtelen jött a baj, egy lazább széklet körülötte vékony hártyával jelezte. Az ultrahang vizsgálatot elvégezve a doktor megnyugtatott,hogy a gyulladás kezdeti stádiumban van. A kutyus egyébként élénk volt, végig az elesettség legkisebb jelét sem mutatta. A doktor közölte,hogy ő már szukán ilyen műtétet nem végez, és három rendelőt nevezett meg,hogy valamelyikhez 2 napon vigyem el. Megnyugtatóbb lett volna, ha egy konkrét helyet mond. Viszont mivel azokról már korábban más gazdáktól sok rosszat hallottam, gyorsan kellett döntenem az internethez fordultam. Így találtam rá dr. Túri Ákos non-stop rendelőjére, a weboldala egy szuper felszereltségű helyként mutatja be azzal, hogy minimális hibaszázalékkal végeznek rizikós műtéteket.Még aznap este odamentünk. A vérvétel eredménye 20 perc múlva megvolt, antibiotikum injekciót, vitaminos infúziót kapott, és közölte a doktor, hogy hétfői nap lévén ő egész héten, mindennap  más városban műt, de " nem fogja szem elől téveszteni " a kiskutyámat. Azt kérte, hogy mivel tőlünk messze, egy kertvárosi részben működik a rendelő, és tavaly ilyenkor kemény tél volt, csak akkor hívjak taxit, amikor ő telefonál, hogy hazafelé tart, mert az utcán várakozhatunk különben. Vártam, de nem hívott. Másnap reggel a tőle kapott mobilszámon hívtam, de a dunaföldvári kórház, egy nyegle női hang jelentkezett közölve, hogy nem tudja a doktort adni. Amikor felemeltem a hangom, megígérte, hogy a doktor visszahív. Az orvos apja hívott vissza azzal,hogy a fia rendelt előző este, nem tudtam meg miért nem hívott, és ismét azt mondta, hogy aznap megint várjam meg, míg a fia felhív, hogy hazafelé tart. Ismét nem hívott. Egy etikátlan, az állatorvosi minősítésre méltatlan valakivel hozott össze a sors. A Túri - féle hitegetés második napján este egy harmadik orvoshoz fordultam segítségért. Ő következő nap reggel fogadott bennünket, és azt mondta nem vár tovább, másnap megműti. A műtét a doktor szerint jól sikerült, szokatlanul gyorsan ébredt, de két napig még szorítsunk, mert komplikáció még felléphet. Úgy tűnt elindultunk a gyógyulás útján. Naponta kapta az infúziót, az antibiotikum injekciót, szívesen ette a roboráló pasztát, ivott, szaladgált. Az orvos mondta naponta sétáljon egyszer, hogy visszazökkenjen a régi életvitelébe.Az, hogy megrázta magát, ez a "komfortérzet ", ami szintén jó jel. Négy nap után a doktor azt mondta, hogy " jobb, mint új korában, nem lesz itt semmi baj". Csak varratszedésre jöjjünk, a sebe is szépen gyógyul. Ekkor egy több napi hatású antibiotikum injekciót kapott. Ekkor visszaesett az étvágya, bár élénk maradt. A doktor kérte, hogy vigyem vissza, másik antibiotikumot kap. Előtte még infúziót akart adni neki, de ahogy az elindult, a kiskutya meghalt. A doktor azt mondta nem tudja mi a halál oka, és hogy " a sok bába között elveszett a gyerek " illik az esetre. A kiskutyámnak elvették az életét, én azóta is lelki beteg  vagyok, és soha többé nem tudok az állatorvosokban megbíni.