petik79 Creative Commons License 2018.02.16 0 0 329

Ígértem, hogy beszámolok a Kalináról mik a tapasztalataim. Eddig kb 700 km-t vezettem, majdnem minden nap mentem vele valahova. Az első tankolástól számítva mentem vele kb 400 km-t városon kívül, kb 200 km-t autópályán, kb 40 km-t városban. Én általában nem száguldozom (bár büntettek meg már gyorshajtásért) országúton  90 km/h (komputer szerint 5,8 a fogyasztása), autópályán 130 km/h (komputer szerint 7,8 a fogyasztása). Kb 630 megtett km után gyulladt ki a tankolólámpa, 644,7-nél tankoltam meg 41,25 l ment bele, így 6,4-re jött ki az átlagfogyasztás. Én ezzel tökéletesen meg vagyok elégedve. Kíváncsi leszek nyáron klímával mennyi lesz majd. Jól gyorsul, van benne erő. Szerdán a hóesésben egy tanyára kellett kimennem Bács-Kiskun megyében homokos úton, így volt alkalmam kipróbálni a kipörgésgátlót és az ABS-t, mindegyik kiválóan működött. Autópályán azért már van motorhangja, de nem zavaró, lehet mellette beszélgetni és a rádiót sem kell üvöltetni. Az esőszenzor is megfelelően működött, nem kellett korrigálni, mindig tudta mikor kell gyorsabbra kapcsolni. A rádiójánál azt tapasztaltam, hogy menet közben kicsit gyengébb a vétele és nem működött tökéletesen az automatikus keresés, ha kimentem a vételi körzetből, de lehet, hogy csak beállítási probléma volt. A zárható tanksapka még nem jött meg, így árról nem tudok nyilatkozni, a csomagtértálcát még egyszer megérdeklődtem, 10 900 Ft, így eltetettem, de állítólag hetente változik az ára (de hogy mitől?). Azért sajnos már hibát is tapasztaltam, a jobb első ajtó már 4 alkalommal nem zárt be (7 napja van nálam az autó, így ez elég gáz), és lötyög benne az ablak is, majd szervizben megnézetem. Egyenlőre ennyi jutott eszembe.

Előzmény: petik79 (271)