Zolee123 Creative Commons License 2018.02.05 0 0 697

Sziasztok!

 

A problémám a következő:

 

Adott egy 2 éves ház, amin a tetőtér be van építve. A tetőn van egy pont, ahol hőszigetelési és/vagy párazárási probléma van (innen leolvad elég hamar a fagy, míg máshol minden oké). A tető ezen vonala alatt van egy tégla válaszfal, erre lettek a gipszkarton tartó U profilok is csavarozva, és ezekre a profilokra lett alu szalaggal ragasztva a párazáró fólia (elvileg itt a párazárás megfelelő). A padlástérből úgy néz ki, hogy mindenhol folytonos a szigetelés. A párazáró fólia mindenhol résmentesen zárt volt gipszkartonozás előtt.

Egy helyen találtam problémát, csak nem tudom hogy az okozhatja-e ezt a tünetet:

A tetőtérben levő válaszfal nincsen a talpszelemenig falazva, hanem maradt egy kb 50 cm befogójú háromszög, ahol gipszkarton van. Itt viszont találtam a gipszkarton és a tégla nut-ja között egy újnyi rést, ami alatt párazáró fóliát sem találtam. A problémám ezzel csak az, hogy ez kb 2,5 méterrel lejjebb van attól ahol a dér leolvad a tetőről. Okozhatja ez a problémát? A teóriám az, hogy innen felmegy a pára a taréjszemelenig, ahol megakadva kicsapódik, és itt a gyenkébb szigetelési érték miatt olvad le a dér. Vagy szerintetek a hiba mindenképpen ott van ahol a dér leolvad?

Penész, páralecsapódás sehol nem látható.  

 

Köszi