davidadam625 Creative Commons License 2018.01.20 0 0 48291

Én sokat használtam xado termékeket amíg futárkodtam, és bevált. A 2t olajuk zseniálisan elég, nem büdös, nem kokszolja tele a kipufogót, és elég jól bírta a moci ahhoz képest hogy mit kapott. ;) 

Dízel felimbe is raktam, és bevált. Csendesebb lett valamivel a motor, de az igazi eredményt a váltó- és az injektortisztító adalék hozta.

A kettes szinkronja eléggé viseltes, és valamivel könnyebben vette a sebességet xado kúra után, az injektortisztítótól meg sokkal dinamikusabb lett.

Annyit viszont szögezzünk le, hogy ha mérhető kopás van egy motorban, azt adalékkal nem fogod tudni visszahozni.

Egy motor tartósságát leginkább az olaj minősége (mennyi égésterméket tud megtartani mielőtt elkezd lerakódni), olajcsere gyakorisága, és az befolyásolja, hogy miként és mire használod. Pl ha hidegen taposod vagy versenyzősdit játszol, tuti hamarabb jönnek ki hibák.

Illetve ha az olajcserét elhanyagolod, sokkal inkább kialakul olyan lerakódás ami elzár egy-egy olajjáratot, mint ha xadot használsz. A xado nem fog ilyet csinálni, olyan kis mértékű a felépülés.

Ja és a váltó adalékot lehet használni olajfürdős kupplunghoz, csak fém-fém kapcsolatnál épül fel.

Előzmény: Joci Győző (48278)