Tóth Gábor 1990 Creative Commons License 2018.01.13 0 0 16283

Szia.

Akkor bővebben ki kell fejtsem a dolgot hogy ne legyek őrültnek vagy hülyènek titulàlva azonnal. A szerkezet összecsomagolva (àlom) 40cm ès (szerintem reàlis) 50cm szèles lesz. Itt vagyok leb..izva. a szerkezet hazànak peremèbe 3 nùtot maratnèk, amibe 3db 40-50cm-es lègterelő menne srègan. Ott fogaskerèkkel ès 1 kicsike motorral forgathatò lègterelők lennènek. Ezek az aprò lègmozgàst is a lapàt külső peremère vezethetnèk vagy viharban a szemközti lapàt hàtàra, fèkező erőkènt. Mindezt ùgy hogy a 150-6000rpm között termelő 300w-os generàtor minèl jobban megmozgassa. Lehet agyalni màsodik generatorròl, sebessègvàltòròl, mint vihar kihasznàlàs vagy gerjesztett generàtorròl,  mint fèkező erő, de program vezèrelt lègterelès mellett egy minősègi tàrcsafèk, menetes szàrral ès fèkpofàkkal blokkolva is 10-30 èvig bìrhatnà szervìz nèlkül viharos helyen. De nem cèlom pocsèkolni a szèlenergiàt. Inkàbb egy fillères megoldàs a vihar hasznosìtàsàra. Akàr fogaskerèkkel 5 gerjesztett dc motor csillag alakban, ami egy olcsò ès kicsi tartalèk akkut töltene. 12v-os vilàgìtàsnak,  usb telefon töltőnek, led vilàgìtàsnak. A generàtort egy 20mm-es tengelyre gondoltam kötni direktben. 2-3 keràmia csapàggyal ès 3 rèszes tengely burkolattal a hàzhoz merevìteni, hogy viharàllò legyen. A tengely, hüvelyben valò elhelyezèse tovàbb merevìti a tengelyt ès nem bìr meghajolni. Ezen kìvül a lapàtok a tengelyre merőlegesen mozgathatòk lennènek. Egy menetes szàr, 2 rögzìtett anya a vègein, ès csuklòs karok, amik toljàk -hùzzàk a lapàtokat, tàvolìtjàk, közelìtik a tengelyhez. Ìgy lehetne jàtszani az erőkarral. A program elsődleges feladata, a rendelkezèsre àllò eszközökkel 5999rpm körül tartani a fordulatot. 6000-től pedig leszabàlyzàs 5999-ig. Vagyis a lègterelők fèkező pozìciòba helyezi, a külső lègterelőket elsüllyeszti, akàr a fèket is behùzza. Mindegy csak a viharban verje tele az akksikat lekapcsolàs helyett. 

Előzmény: Barret02 (16282)