Dubstep Creative Commons License 2018.01.10 0 0 150

Hello! Üdvözlök minden kedves fórumozót! 

 

Már tavaly is próbálkoztam egy ilyen gép megépitésével, csak sajna nem tudtam rájönni sehogy sem, hogyan hozzak össze egy elektromos fűtést. Kutattam sokat a neten, mig végül ráleltem, hogy a gyári gépen miként van megoldva a fűtőszálas fűtés. Próbáltam pl a cukortál alá tenni cekász huzalt, de nem fűtötte fel a cukrot. A megoldás erre, hogy a fűtőszálat közvetlenül a cukortálban, vagyis a fejben kell elhelyezni, így képes felheviteni a cukrot. De.. Mivel így a fűtőszál együtt forog a cukor fejjel, valahogy áramot kell adni a fűtőbetétnek. Hát nem kell más, mint 2 darab szénkefe, amire rá kell adni a 220-at, a motor tengelyére kell áramszedő sín, de úgy, hogy lehetőleg a tengely ne kapjon áramot, hát el kell szigetelni mű anyaggal vagy hasonló nem vezető anyaggal. Később képpel fogom ezeket illusztrálni. 

Motornak Én pl. egy mikrohullámú sütő ventilátor motorját használtam fel, mert megvan a kellő fordulata. Sajnos mivel ez a motor **aszinkron** motor , ezért nem lehet potencióméteres fordulatszám szabályzóval hajtani, mert vagy elindul és pörög, vagy egyáltalán nem megy. A fűtőszál egy 840 wattos patkó alakú fűtőbetét, kávéfőzőből való. Ez azért jó, mert könnyen elfér a fej aljában, én 2 helyen átfúrtam, lefogattam 2 kis csavarral a fejhez. Próbaképp egy acél fejét csináltam, építettem be. kíváncsi vagyok fel melegíti e majd rendesen, mert ha nem, akkor aluminiumból kell csinálnom. Igazság szerint már minden adott, minden kész, kivéve az áramszedő, az van csak vissza. Vagyis amihez a fűtőszál csatlakozik, a tengelyen lévő 2 darab külön sínhez, amikhez a forgó mozgás közben a szénkefék kapcsolódnak. Így hogy a fűtőszál is a fejjel együtt forgó mozgásban van, nem tudom elképzelni máshogy a megoldást. Ez ugyanolyan elven működne, mint szénkefe a kommutátorral.