Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.12.26 -2 1 82270

"laikus ként nem gondoltam volna, hogy ez gagyi. :)"

 

Nem csak abszolút gagyi létezik, van olyan is, hogy RELATÍV gagyi. Tehát a termék egy laikus szemében egésze elfogadható minőség és csak a hozzáértők tudják, hogy nem ilyet kellene venni.  A te garázsajtó nyitódnak például van létező gyártója, sőt a jelek szerint szervize és alkatrész utánpótlása is, tehát nem abszolút gagyi termék.  Ha viszont a motorja megszorul és az automatika nem kapcsolja le azonnal, az azt jelenti, hogy a gyártója kispórolt belőle olyan (filléres) dolgokat, ilyet komolyabb gyártók nem tesznek.

Egy hasonlat az autók világából: egy időben arra gondoltam, hogy veszek egy Nissan Qashqai autót, mert megtetszett és a Nissan egy megbízható gyártó szerintem, de a nyomozás során kiderült, hogy az autó francia alkatrészeket is (ráadásul fontos fődarabokat) tartalmaz, márpedig ha a franciáktól függ egy autó tartós megbízhatósága, az az autó nálam tiltólistán van :)

Na így kellene kapunyitót is vásárolni: hogy amikor egyszer majd megszorul a mechanika, akkor lépjen közbe a motorvédelem és ne kelljen újat vásároni pl egy kis kosz miatt.

Előzmény: Norbbika (82209)