unartis: Creative Commons License 2017.12.25 0 0 149

Remélhetőleg akkorát nőnek a sövény növényeim, hogy néhány év múlva leszedhetem, és nem kell ott csúfoskodjon, még a porlás előtt. Sajnos van ilyen tapasztalatom, igaz nem a raschel hálóval, a szomszédunk góréjának az oldala dróthálós, erre kék, légjáratos műanyag lapokat szereltek korábban, amely lapok árnyékban északi oldalt vannak, de már az említett módon porlanak, tű szerű darabonként hullanak a talajra, ezzel szenvedek is, mert alig lehet felkaparni, a másik probléma, hogy a borostyán befutotta az is töri ezt a vacak műanyagot, ha szeles idő van, mert mozgatja a szél. Most a legutóbbi esőre jövő fagy felfagyasztotta a szomszédunk melléképületének a meszelését, levélként hullott a gyepünkre, a fal mellet növő alacsony sövényemre, alig győztem tegnap össze kaparni, de marad rajtra illetve folyamatosan hullik lefelé. Ez sem a legjobb a talajnak. Néhány éve egy festő festette le úgynevezett mész alapú  festékkel fehérre, ez még annak az utóhatása ez. Ezt a falat én szoktam meszelni, megbeszéltem a szomszédunkkal, mert mi látjuk. Sajnos a fehér festék a festés követő évben már eljátszotta ezt a pergést, azóta minden évben van valamennyi hullás, ahol maradt  a mész alapú festékből belőle mindig lepereg, amit rendes mésszel festek azzal nincs ilyen gond(okkersárgára szoktam festeni).

 

tegnap előtt már látszott a felfagyás...

 

tegnap a szeles időben már pergett:

Előzmény: CBNora (148)