Törölt nick Creative Commons License 2017.12.12 0 0 45848

Szervusztok, rég jártam erre és most visszaolvastam pár oldalt.

Egy-két hozzászólást engedjetek meg...

Az elmúlt napokban jött hó miatt ijedtemben én is elkezdtem etetni.

Igaz, csak olyan etetőm van, mint amit pár oldallal előbb Sombrero mutatott, bőven bevált már évek óta.

Nem rakok bele mást, csak szotyit, semmi bajt nem látok benne.

Aki éhes és úgy látja jónak, jön és eszik. Nem a védettek, nem a ..... , hanem aki jön.

Cinkék, stiglicek, verebek, pintyek, stb, majd összeszámolom...

A kihulló, kiszórt mag se vész kárba, jönnek a rigók, gerlék, felszedik - mg a hóból is!

Az itatók egész évben kint vannak fűtés nélkül.

Van róla felvételem, hogy a vékonyabb jeget is feltörik és szorgalmasan pancsolnak benne.

Persze, ha hideg van, ki-kiszaladok, viszek bele némi melegvizet, feltöröm a jeget, de ezzel be van fejezve a "madárvédelem...

Itt bent az ablakom előtt lóg az etető, naphosszat leshetem őket - csak óvatosan kell bent mozogni, ne riasszam el őket.

Sok éve én is ritkítgattam a verebeket ( mi minden mást esetleg, ők is szürkék... )

Aztán egy napon a kertben láttunk egy bombázót felszállni... A veréb vitt a fiainak egy hatalmas lótetűt, alig bírt felszállni vele a fészekig. 

Azóta nálam minden madár védett. Vasvillával... :)

A verebek, stiglicek, meggyvágók itt is "beülnek a készbe" és zabálnak, míg jól nem laknak - aztán még sziesztáznak is talán... A többieknek addig kuss a neve...