corvi01 Creative Commons License 2017.12.11 0 0 45842

Valóban,,,van sok engedélyes ragadozó és engedélyes egyéb tartott madár. És az is igaz, hogy minden madár és egyéb élő nyüzsgő, izgő-mozgó élőlény egy teremtmény, legalább is az én, meg valószínű sokak felfogásában is. De,,,az ember ős idők óta a tapasztalata és megítélése szerinti hasznosabb, "értékesebb" élőlények létét segíti maga körül, és nem mondjuk a kártevőkét! :-P Így a madáretetés is a hasznosabb/fontosabb fajok etetésére koncentrál a tudomány szintjén is! Hogy melyek ezek, az nem hasra ütésre, meg érzelmek mentén alakult ki, hanem 100 évekre visszanyúló kutatások és megfigyelésekre alapozva. Szerintem sokan, tudat alatt, vagy tudatosan e szerint járnak el a madáretetésnél is. Szóval én is pl. a védett fajokat etetését tartom elsődlegesnek. A galambok szarkák, dolmányosok, sirályok..populációi, kicsit sem sérülékenyek, könnyen reprodukálódnak, viszont vannak olyan fajok, főleg az apróbbak között amiből néhány tucat elvesztése, már visszafordíthatatlan folyamatokat eredményez. :(

Előzmény: apeeng (45838)