Törölt nick Creative Commons License 2017.11.22 0 1 146702

Hű ... elég erős hidad lehet.

 

Arra egy "mobil" hengercsiszolót, hmm .... azt meg is kell hajtani, egy 1.5kW-os motor 20 kg, plusz akkor a henger (akármiből is van, de szerintem papírból nem játszik, hosszú távon, szóval vagy veszel alu hengert vagy rétegelt lemez -y újabb min 10 kg, plusz a henger és motor függesztése. Plusz forog egy nagy átmérőjű henger 1400/min -> vibrálás kiikttatása (avagy: bírja majd a zártszelvényes vázad?) Különben ha pattog és remeg a csiszolt felület felett (én szerintem ez nagyon esélyes) olyan lesz a csiszolt felületed mint a sivatagi dűnék. Aztán: itt te csinálnád az előtolást, nem tudom tudnád-e egyenletesen tolni.

 

Én terveznék a helyedben egy böszme motoros széles csiszolót inkább. Nagyon nem látom hogy lenne ez stabil is, meg jól funkcionáló is. Az OK, hogy van egy síned amiin a mozgó felület alul-felül meg van vezetve, szépen csapágyokkal .... de most nem egy kis kézi gyalu pár centi átmérőjű tengelye dogozna rajta.

 

Lehet más megcáfol, de szerintem arra a szerkezetre ilyen csiszoló nem való. Szétremegné magát. 

Előzmény: Mindenváró Ádám (146697)