ladarevolution Creative Commons License 2017.11.13 0 0 37

Nem tudom hány új és régi Kalina / Granta / Priora tulaj olvassa, de megosztom az immo tanítást hátha valakinek szüksége van rá.
Én most csináltam a múlt héten, hogy legyen egy távirányítós pótkulcsom pluszba.

Tudomásom szerint a régi és a most eladott típusokhoz is csak 1db távirányítós kulcs és egy pótkulcs jár. Utóbbival csak mechanikusan lehet nyitni az autó ajtaját.
Aki esetleg Kalinábhoz / Grantához / Priorához szeretne még egy (vagy több) elektronikus pótkulcsot annak leírnám hogy kell

Először is venni kell egy új elektronikát. Cikkszáma: 1118-3763070
Ez csak magát a az elektronika házát és a benne lévő elektronikát tartalmazza. (nekem az elem is benne volt)

Ezután kell egy "nyers" kulcs. Gondolná az ember, bemegy egy autókra szakosodott kulcsmásolóhoz és megoldják, de nem. Mert ez Lada. Ilyen a "rendszerben sincs" volt a válasz. (legalábbis a környékemen)
Így ezt szintén külföldről érdemes beszerezni. Cikkszáma: 1118-3704199-30
Ez egy olyan kulcs mint a gyári pótkulcs, csak nincsenek rámarva a recék és a műanyag fejbe nincs belenyomva a piros betéttel a Chip.

Ezen a nyers kulcson kicsit alakítani kell, mert nekünk nem kell rá a ráöntött műanyag fej rész, így ezt egy éles késsel le kell vágni, így csak a fém kulcs marad.
Ezen van egy furat ami előbukkan a műanyag rész alól, és egy kiálló fül. A furat pont jó helyen van. A majdani elektronikás kulcsfejhez pont passzol. Viszont a kiálló fület le kell vágni/csiszolni flex-el.
Ezután simán becsúsztatható az elektronikus kulcstestbe a kulcs szakálla.
Elsétálhatunk az első kulcsmásolóig, aki kb 2 perc alatt lemásolja az eredeti kulcsunkról a szakál mintázatát. Így kész a kulcsunk.

Persze ezt még használni nem tudjuk, mert nem indul vele el az autó.
Ezért be kell tanítani a kulcsot.

A következő a menete:

- beülünk az autóba és bezárjuk a kpzárat
- a gyári pótkulccsal gyújtást adunk és várunk kb 5 másodpercet
- a gyári pótkulcsot kivesszük
- rögtön berakjuk helyette a régi elektronikus kulcsot és gyújtást adunk (Ekkor 3 rövid sípolást és kis szünet múlva 2 rövid sípolást hallunk)
- ezután kivesszük a kulcsot
- rögtön berakjuk az új elektronikus kulcsot és gyújtást adunk (Ekkor megint 3 rövid és kis szünet után 2 rövid sípolást hallunk)
- kivesszük a kulcsot
- berakjuk újra a gyári pótkulcsot és gyújtást adunk (Ekkor 3 csipogást, szünet, 2 csipogást hallunk)
- gyújtást levesszük és várunk kb 2-3 másodpercet, ekkor 1 csipogást hallunk
- gyújtást ráadjuk ekkor 3-szor villanik a vészvillogó (újabb típusoknál a duda is megszólal egy rövidet)
- gyújtást levesz, pár másodperc és kivehetjük a kulcsot és kész vagyunk.

Ezek után mind a 3 kulccsal indulnia kell az autónak.