misimókus73 Creative Commons License 2017.11.12 0 0 25955

Sziasztok !

 

Megpróbálom még egyszer leírni,most egy kicsit összeszedettebben a problémámat. Teljesen amatőr vagyok, csak azt írom le amit tapasztalok.

 

Van egy Ariston Genus Premium EVO System 24 kazánom. Ez felel a fűtésért és a HMV-ért. Fűtés rendben.

A gondom a HMV-vel van.  HEIZER BSF 120 indirekt tárolóm van. (https://www.google.hu/search?q=heizer+bsf+120&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjjhP7S1rnXAhXLWBoKHeNaBLgQ_AUICigB&biw=1280&bih=900#imgrc=KoaB2EcTqgFHTM:&spf=1510511696315)

40 fokra van beállítva a HMV.  A hőmérő szonda a hátuljában van, alultól a harmadik lyukban.

Az elején, felöl pedig egy kölső hőmérő. A problémám az, hogy ha pl.10-20 liter víz elhasználása után a szonda érzékeli hogy lehült a víz és nekiál főteni. A külső hőmérő jelzi hogy 50-55 fokosra felmegy a melegvíz. Én ugyebár az 50-55 fokos vizet engedem ki, mert felül történik a melegvíz elvétel.  Ami használatkor gondot tud okozni. A feleslegesen elhasznált gázról nem is beszélve.

Ha napközben nincs melegvíz fogyasztás, 38-42 fok közt szépen dolgozik.

 

Más ötletem nem volt, ezért most a szondát betettem a külső hőmérő helyére (elöl-felül).

 

Tudnátok segíteni hogy miképp lehetne elkerülni az ilyen nagy hőingadozást?