Törölt nick Creative Commons License 2017.11.11 0 0 678

Felkészülés: a franciák nyertek, Belgium 3–3-at játszott

Nem az Anglia–Németország futballmérkőzés volt az egyetlen péntek este Európában, amelyen világbajnoki résztvevők csaptak össze. A belgák 3–3-as döntetlent játszottak Mexikóval, a Lengyelország–Uruguay találkozón nem született gól, míg a portugálok könnyedén megverték Szaúd-Arábiát. A franciák 2–0-ra nyertek otthon a vb-ről lemaradó Wales ellen.

franciák Antoine Griezmann szépségdíjas találatával szereztek vezetést a 18. percben. Az Atlético Madrid klasszisa tíz gólban játszott főszerepet (6 gól, 4 gólpassz) a legutóbbi 12 válogatott mérkőzésén. A második félidőben a francia kezdőcsapat másik csatára, Olivier Giroud is betalált, beállítva a 2–0-s végeredményt.

Varsóban a lengyelek hálóját az első félidőben Artur Boruc védte, aki azonban nem lesz ott a világbajnokságon. A Bournemouth 37 éves kapusa ugyanis ezen a meccsen búcsúzott el a válogatottól – amelyben 65-ször lépett pályára –, és a szünet előtti lecserélésekor sorfalat álltak neki játékostársai, a nézők pedig „Artúr király, köszönjük” feliratú kartonlapocskákat emeltek a magasba. Nemcsak ő, hanem a helyére beálló Lukasz Fabianski és az uruguayi Martín Silva sem kapott gólt, így 0–0 lett a végeredmény.

A portugálok Cristiano Ronaldo nélkül is legyőzték 3–0-ra Szaúd-Arábiát.

Annál több gól született Brüsszelben, ahol a belgák 3–3-as döntetlent játszottak a mexikóiakkal. A hazaiaknál Romelu Lukaku, a vendégeknél Hirving Lozano duplázott.