attiss.66 Creative Commons License 2017.10.28 0 0 5525

Készítettem egy íjat Szajkó pál leírása alapján/csak átdolgoztam, tökéletesíttem/ sílécből, ö egy régebbi sílécből tervezte 37 fonterősségüt. Én egy Rossignol Dual vas power x6 sílécvből csináltam, 52 fontot tud. Ebből a sílécből nagyon pöpec, mert van benne fémmerevítés, vagy titánötvözet, vagy acél vagy valami egyéb, de a sítalp alsó és felső részében is van fém, végig az egész szélességben, nagyon dinamikus az íj, erős. A felső része nem hajlik be a fémmerevítés miatt és a fém védi törés ellen is. A húrt 3mm átmérőjű dyneforce versenyvitorlás vitorlafeszítőkötélből készítettem. Ez jobb, mint az íjászatban használt legjobb kötél. Az íjászatban használt legjobb szálak 100 fontot tudnak, ebben a dyneforce-ban egy szál 164 fontot tud. Sokkal dinamikusabb. A nyílvesszőket jelenleg fűzfából készítem. Ez is elég jó, de a profikat laminálni fogom. Középen egy réteg 2mm-es mogyorófalemez, mellette jobbra balra 2 mm-es fűzfa, kívül jobbra balra 2mm-es bodzafa. Ezt leesztergálom a megfelelő átmérőre. Ennél a laminált  nyílvesszőnél jobb nincs.