Törölt nick Creative Commons License 2017.10.28 0 0 28034

Szia,

1.az e-naplo teljes tartalmát kérték papír alapon.

2.Kellettek a kiviteli tervek (gépészet, villamos). 3.A szerződések (pl. ha a tervező a felelős tervezői művezető, kell vele erre nézve is szerződés, nem csak a tervezési megbízási.) 4. Kell a statikussal is szerződés, amit nálunk a tervező mulasztott el feltölteni. 5. az e-napló vezetését szigorúan veszik, azaz, ha nem történt munkavégzés, akkor is kell bejegyzés. Nálunk a nem munkavégzéses napok tekintetében volt hiány. 6. energetikai méretezések is kellenek a tervhez, nálunk ez a műszaki tervben hiányos volt. 7. nálunk nem hiányolták a kerítést, de volt, ahol igen. 8. csináltattam táblát, ami a jogszabály szerinti adatokat tartalmazza (kivitelező, építtető stb.), de ezzel nem foglalkoztak. 9. mivel jött az építészkamara is, aki igazából nem hatóság, belekötöttek a statikai számításokba, a tervezői dokumentációba pl. 10. minden szerződést ellenőriztek tartalmilag, formailag. 11. nálunk még a régészeti szemle anyagát is, mivel régészeti övezet alá esik a telkünk. 12. árazatlan költségvetés is kell a tervezőtől, nem csak árazott a kivitelezőtől. Ez vonatkozik a kiviteli tervekre is. 13. a tervező által feltöltött, a felelős tervezői művezetői szemléiről készített e-napló bejegyzéseket is szigorúan veszik, nem csak a kivitelezői/alvállalkozói bejegyzéseket. 14. ellenőrzik a biztosításokat is.

Mivel nekünk minőségi kifogás nem volt az építmény kapcsán, sem a generál kivitelezőnél nem találtak semmi kivetni valót az e-naplós hiányon túl, ahogy nálunk, építtetőknél sem, így az építészre szálltak rá, illetve a tervezői dokumentációra. Nem tudom, vele mit csinál a kamara, de az bennünket nem érint, sem az építkezést. Az építészkamara jöveteléről nem kaptunk értesítést, a teljes ellenőrzés 1 órás volt. Készítettek 5-6 fotót, körbejárták a házat, de pl. nem mértek a helyiségek területét. Pedig nálunk állnak a falak, válaszfalak és kész a födém is, tehát alapterületet ellenőrizhettek volna. Ha nincs az építészkamara, gyorsabban végzünk talán. (Fura, h a pár száz méterre tőlünk épülő jó drága és jó nagy ház ellenőrzését 15 perc alatt letudták, hiszen a falakból is pénz csorog. Szerintem most a "csóró" CSOK-os házakra vannak rámozdulva...)

 

m.

Előzmény: Jóborúné Ács Mónika (28033)